Telecom a Seznam … nic lepšího neznám?

Oook píše:Tak se nám to všechno pěkně schází dohromady, paní Müllerová, pravil Švejk, sotva se dozvěděl, že odvolávaná vláda s několika ministry, kteří podali demisi, která nebyla přijata, prodává místní Telecom Telefónice.

Telefónica totiž vlastní Terra Lycos, který vlastní minoritní podíl v Seznamu (a podle některých zdrojů na vlastní kůži zkusila, co je být minoritním akcionářem na Divokém Východě).

Pokud se podíváme na Telecom a Seznam, stojí prakticky ve všech oblastech na opačných stranách. Namátkou:

  • Seznam disponuje skutečně silnou a pozitivně vnímanou značkou (značka Telecomu je také silná, nicméně ne tak pozitivně vnímaná)
  • Seznam má jasně definovaného vlastníka, který má jasnou strategii (u Telecomu je většinovým vlastníkem stát)
  • Seznamu se daří uvádět či znovuuvádět nové služby – a vypadá to, že uživatelé mu to baští, zatímco prakticky každý projekt Telecomu založený na IP schází na úbytě (či již byl odstřelen).
  • Naproti tomu Telecom disponuje prakticky bezedným měšcem na uvádění nových služeb.
  • Telecom disponuje také telekomunikační infrastrukturou a vazbou na velké hráče.

Nojo, ale jsou vůbec nějaké projekty, které by mohly být předmětem partnerství? Určitě nějaké najdeme. Co třeba projekt VoIP, který Telecom zastřeší technologicky, zatímco Seznam ho pokryje marketingově? Co třeba injekce do Starzone, která je ve fázi klinické smrti?

A nakonec – co celá ta šaráda Telecomu s Microsoftem a Digitální domácností? Možná ředitel Telecomu kouká celý večer na akciové kursy, ale většinu lidí hejbající se čárky tak neberou. Seznam může být dodavatelem obsahu pro takový portál.

A nakonec Ivo prodá zbylé akcie Terra Lycosu a odjede se rekreovat na Bahamy za Viktorem.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

4 komentáře

  • Nekdy se az musim usmivat nad tim, jak dokazu odhadnout, kdo clanek psal nez dojdu do konce 😉 No nic. Rika se: zacni sam u sebe. Takze taky jsem byl idealista, kdyz jsem kdysi za podilem IPB v Ceskem mobilu hledal nejaky zamer (dokonce jsem napsal na toto tema clanek, ktery by se dal v archivech mobil.cz asi najit). No a vsichni vime, jak to s IPB a Ceskym mobilem nakonec dopadlo. Ne, ne. Na nejake spojitosti mezi Seznamem a Telecomem bych nesazel. Fakt ne.

  • Diky, ze jste poznal muj styl. To je pro autora vzdy pochvala.

  • [2] To jako ze jste Orangutan? 🙂

  • [3] zajimave, vypada to, ze nekteri lide radeji diskutuji o autorech nez o tematech.