Tekuté čočky pro mobily


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na CeBITu také Philips představoval tekuté čočky pro fotoaparáty mobilů. Zatímco dnes mají fotoaparáty v mobilech trvalé zaostření – fix focus – tekuté čočky umí samy měnit zaostření. Chvíli jsem dumal, jak to vysvětlím, naštěstí se ukázalo, že už se to hojně probíralo na TechNetu, kde je i bohatá diskuse, zda taková tekutá čočka není kravina. Asi není, protože na CeBITu to fungovalo, měli to připojené na displej a vypadalo to hezky, ačkoliv je pravda, že z LCD houbeles pořádného poznáte. V každém případě už MobilManie informovala o tom, že Samsung ji představil také v některém ze svých výrobků. A tady jsou informace Philipsu.


Bylo by to užitečné, protože digitální fotoaparáty v mobilech limitují nejenom megapixely, ale také kvalitní optika. S tím, co v mobilech je dnes za plastové mikročočky, udělá slušnou fotku snad jen kouzelník (v rukávu má pořádný digitál :). Aby toho nebylo málo, Zeissové se chlubí speciálními a kvalitními složenými čočkami pro mobil, které nabídnou výrazně vyšší kvalitu a nejsou zase o tolik větší. Ale už i tak se musí montovat do boku, aby nedělaly telefonu „batoh na zádech“.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.