Technet testoval WiFi adaptéry, Engim nabízí chipset s podporou více WiFi kanálů najednou


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na Technetu najdete recenzi WiFi adaptérů. Jde o USB a PCMCIA karty HP, Bluetake a OvisLink. Recenzi najdete zde, doporučuji k nahlédnutí. Snad příště zahrnou i PCI karty.


Společnost Engim představila čipovou sadu pro WiFi prvky, která podporuje více kanálů na jednom APčku, jmenovitě tři až devět a to ve všech revizích, 802.11a, b i g. To zní zajímavě, takový access point by mohl nabídnout nejenom větší provozní kapacitu, ale také bezproblémovou kompatibilitu, protože by najednou mohl připojit všechny WiFi přístroje v optimálním režimu. Kupříkladu jediný klient s podporou 802.11b zbrzdí všechny zařízení 802.11g na rychlost 11 Mbps – to by na tomto APčku nehrozilo. Další podrobnosti jdou v Engim tiskové zprávě.


Poslední zprávička se týká dostupnosti Linksys produktů 802.11g – jak Levi tak nově i BlueCom potvrdili, že mají dostatek těchto produktů na skladě.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.