Takový pojeb z Eurotelu jsem už dlouho neschytal…

Patrick Zandl · 28. květen 2003

Jdu si tak v klidu po ulici, v taštičce mám hromadu DVDček pro Cinetik a zcela bezelstně přijmu příchozí hovor do headsetu. Řev jednoho z manažerů Eurotelu mi vyrazil headset z ucha, což způsobilo, že jsem se chvíli neorientoval, za co jest na mne řváno. Měl jsem v podstatě oficiálně prohlásit, že Eurotel ruší GPRS paušál. Nakonec, těsně před tím, než reproduktor telefonu umřel, jsme si vyjasnili sled událostí. Zprávu z Marigolda o GPRS dal někdo na Mobilmanii a přepsal ji tak, jako by Eurotel paušál rušil. Člověk z Eurotelu to zmerčil, zprávu z Marigolda moc nečetl, ale dost na to, aby pochopil, že původ informace je ode mne. A tak neleni, vytočil moje numero a chtěl mi prorazit bubínek. Co na tom, že jsem jasně psal, že je to můj odhad...

Člověku z Eurotelu se nedivím, jest to jeho práce. Jak to bylo na Mobilmanii, už také nezjistím, na internet jsem se dostal pozdě večer a soudě dle diskuse byla zpráva změněna, takže je zbytečné nad tím dumat. Snad jen toliko: zprávu jsem dostal z neveřejné konference věnované marketingu GPRS a také vyjádření jednoho ze zaměstnanců finského operátora DNA jsem dostal následně emailem, kdybych se chtěl kasat, řeknu rovnou "exklusivně". Navíc jsem blbě přepočítal kurz finské marky k euru (o dvacet centů...). Abychom si to shrnuli, já NEVÍM, zda Eurotel zruší GPRS paušál, jen mám mnoho předpokladů si to myslet. Ostatně sám Eurotel není nijak rozhodnut, co s ním (když odečtu silácká tisková vyjádření, která by k tomu jistě podal a která nemají pražádný vztah k realitě). Zato vím, že od paušálu ve světě operátoři ustupují a mají k tomu mnoho ekonomických důvodů. Diskutéru na Mobilmanii je mi opravdu líto, ale žijí někde mimo realitu.

Na druhou stranu mne to přimělo podívat se, kde všude GPRS paušál je a co si o tom operátor myslí. Až bude čas, někam to vyvěsím.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook