Takové osobní: Oskartě hapruje GPRS a GSM alarm do auta


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Abych nebyl doma pořád peskován, že neustále sedím u počítače, vyřešil jsem kdysi situaci nedávno: nakonfiguroval jsem si Nokia 7650 pro vyzdvihánáví pošty a do WAPu jsem předělal nějaké statistiky a administraci Marigolda a pracovních věcí, které s oblibou sleduji. Takže už nepracuju na počítači, ale Dita jen zabručí „zase si esemeskuješ“ a já vyřizuji, co je potřeba. Strašně mazané. Nicméně to obnáší mít v telefonu GPRS kartu, abych se za účty doplatil a T-Mobile s měsíčním paušálem za GPRS jsem zamítl. Nakonec vyhrála Oskarta, protože cenu nabízí podstatně nižší bez paušálu. Jenže poslední dva dny mi na Lukách GPRS na Oskartě nejede – ikonka GPRS bliká jak zběsilá, ale nespojí se a nespojí. Obecně jsem si povšiml, že GPRS na Oskartě zlobí častěji, než tarifní GPRS – takže jsem chtěl varovat, abyste na něj nespoléhali.


Další problém: při množícím se množství krádeží jsem se rozhodl vybavit auto lokalizací polohy. A samozřejmě jsem si řekl, že nejlepší bude dát tam nějaký GSM pager s T-Mobile Lokátorem. Jenže jaké šikovné zařízení vybrat, když na trhu jsou desítky výrobků v ceně od pěti do padesáti tisíc? Pokud někdo máte nějaký tip, klidně mi ho pište emailem na marigold@marigold.cz nebo pro všechny do diskuse – zajímají mne osobní zkušenosti a řešení. Myslím, že to bude zajímavé i pro ostatní – je to užitečná věc a auto, které bychom neradi viděli v Polsku či na Ukrajině, máme asi skoro všichni…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.