Tak porůznu…

Občas se dívám, jaké dotazy pokládají lidé vyhledávačům, než dorazí na Marigolda. Je to poučné čtení – zatímco dotazy z ranku ADSL a WiFi tématky se dají očekávat, poměrně velký provoz mám na dotazy jako „Sluha dvou pánů“ – přičemž jsem o té hře jednou psal, nebo třeba SuperStar, přičemž si nepamatuji, že bych o tom někdy psal.

Zato s údivem sleduji, kolik blogů u SuperStar píše a kolik lidí ji sleduje. Včera jsem v metru poslouchal dvě paní, které se dosti hlasitě věnovaly komentování SuperStar. Připadám si méněcenný, když nemám fundovaný názor na to, kdo tam zpívá nejlépe a tak mi odpusťe, že zůstanu u svých tradičních témat a nebudu se montovat do hodnocení zpěvu. Asi mi opravdu s moderní kulturou ujel vlak, můj pop idol je Vivaldi, pokud chci sáhnout po ultrahardcore, tak Vangelis nebo Čechomor. Na SuperStar opravdu nemám. Sledujte například u Tokugawy.

Včera jsem zakoupil knihu MySQL za 21 dní, takže běží countdown (jestli titulek nelže) – už včera jsem ale pojal mírné podezření, že začínám chápat, o co u SQL jde a že by snad nemuselo být složité udělat tabulku a číst z ní přes PHP data. Tak jsem započal s vymýšlením, co všechno by v databázi hotspotů mělo být jinak a budu se muset krotit, nebo to do skonání světa neudělám. Zatím jsem všechny inovace odkládal, protože chvíli to vypadalo, že horečka hotspotů nějak ustane a když se ukázalo, že nikoliv, tak zase to vypadalo, že Lupáci udělají databázi hotspotů a budu mít konečně klid. Jenže ji ještě nemají a kdo ví, kdy budou – přišlo mi, že udělat jednu tabulku a nacpat do ní data musí být práce na den, když umíte PHP/SQL a nemusíte se to učit… 🙂

Obdžel jsem dopis (papírový) od dědy, od toho dědy, kterému jsem instaloval internet. Psal jsem mu několik emailů a když mi došlo, že je opravdu nevyzdvihává, jsem mu poslal i knihu a podrobný návod, jak si je přečíst. Pak bylo chvíli komunikační ticho a minulý týden mi došel dopis, kde mi děda psal, že je trochu unavený, tak na experimenty s emaily nemá chuť a že si vystačí s čtením webu a že se velmi omlouvá. Závěrem dopisu se ukázalo, že dědův výraz „trochu unavený“ doktoři překládají jako slabší infarkt. Budu tam muset zajet a podívat se, co za eufemismus přesně je slabší infarkt, nicméně předpokládám, že s takovým detailem děda odmítl jít do nemocnice.

Dita jde dneska na americkou ambasádu žádat o vízum, jede do států na nějakou konferenci a včera vyplňovala obsáhlý formulář. Co všechno ti amíci nechtějí – jaké školy studovala nebo taky výpis z účtu za tři měsíce. Někdy mne zcela neobchodně napadá – jak vy k my, tak my k vy – hezky na ruzyni prstíky do černé razítkovací barvičky a obtisknout na papírek a vyplňovat na stojáka formulář, pak 2000 Kč vjezdní poplatek (ne, valuty nebereme, ano, směnárna je až za odbavovacím prostorem, ne tam, vás nemůžeme pustit bez víza, to dostanete po zaplacení, jak si to představujete nemít koruny a cpát se do země, co si myslíte)

Ale dobrá zpráva nakonec – Telecom navrhuje slušnou dividendu a já jako akcionář při ní nepřijdu zkrátka 🙂