Tak kde to je?


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Jak nás informovaly naše TV stanice, ČTK, ostátní madmédia a DHS (Americke ministerstvo domácí bezpečnosti), mělo dnes dojít k masivním útokům na internetové servery (s cílem pozměnit obsah jejich webových stránek - defacovat je). I když je v USA teprve časné ráno, zatím to vypadá, že pravdu měl Medvídek Pů, když tvrdil, že jde o další z řady hoaxů.


Přestože jde o veskrze smutnou věc, že manipulace masmédii v oblasti technologií je fakt triviální záležitostí, má to i svá pozitiva. Snad ta oznámení vystrašila „bezpečnostní odborníky“ a „administrátory“ natolik, aby alespoň ty nejhorší díry ve svých systémech zalátali.


Možná by stálo za to, aby OSN vyhlásila kromě různých dnů (důchodců, národnostních menšin, žen, matek, výzkumníků, rovných příležitostí … ) vyhlásila také den defacerů. Snad by to poněkud zvýšilo bezpečnost.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.