Tak jsem oslavil svůj první akciový dvojnásobek…

Ve středu jsem měl malou soukromou oslavu (dal jsem si kafe dole v automatu u recepce) – poprvé se mi podařilo za rok zdvojnásobit investice na americké burze. Abych byl přesnější, ve středu jsem při kontrole na svém účtu měl zisk 117 procent, jenže patnáct procent si nechávám jako rezervu na pokles dolaru, protože patnáct procent byl můj nejpesimističtější odhad. Vloni jsem se k tak hezkému výsledku nedohrabal, na Nasdaqu jsem se nakonec dostal jen přes 70 procent zisku.


Přiznám se, že delší dobu uvažuju o tom, kde je chyba, protože z teorie burzy a navíc při mém stylu obchodování to není normální. Nedodržuji základní investiční poučky, kupříkladu v tom, že nediverzifikuji investice mezi odvětvími, investuji prakticky jen do telekomunikačních firem a biotechnologických firem. Atd atd… No nic, slíbil jsem, že o investování do akcií napíšu článek, tak jdu na to.


Dneska mne potěšilo, když jsem si přečetl oslavný článek o tom, že investoři z Fio letos už vydělali 27 procent. Předpokládám, že by mne přešel humor, kdybych obchodoval i s cizími penězi a ne jen s vlastními, jako oni…