Tak jsem dorazil na Digitální svět a počasí fakt dělá paseku

S mírným zpožděním jsem vyrazil na konferenci Digitální svět, kterou pořádá pro své partnery Setos. Původně jsem se bál, že TopHotel nenajdu, ale už na chodovském exitu mne směrovaly šipečky, takže se to prakticky nedalo minout. Zato ta cesta – měl jsem to asi tři kilometry jízdy autem, za tu dobu jsem potkal zhruba osm nehod včetně dost hnusně vypadající nehody před chodovským exitem, kde se pár auta sšuchla ve vyšší rychlosti. Je to překvapující, jak málo řidičů nemá ten reflex: břečka na silnici = nejedu jak prase a nelepím se autu přede mnou za kufr, pokud do něj za pár okamžiku sám nechci… (myslím, že ty řidiče proškolí až nehoda – jako mne. taky jsem byl prase řidič, dokud jsem to v osmdesátce nenarval někomu do kufru).

TopHotel stojí za zmínku. Je to jediný panelák obložený žulou a mramorem, který jsem viděl – vážně, jsou to rekonstruované paneláky, i z venku to vypadá slušně, až na to, že typické panelákové rozmístění oken pozná čech na sto honů. Vevnitř je to ovšem luxus, vybrané materiály, mosaz, mramor a chrom, huňaté koberce a paráda, jak má v hotelu být. Alespoň dole, na pokojích jsem nebyl, ale nemám pochybností, poté co jsem to viděl vevnitř.

Počasí zdrželo konferenci, hodně lidí dorazilo pozdě, takže i moje přednáška bude o dost později, takže jsem se šel podívat na přednášku Philipsu. V hotelu je WiFi síť s výborným pokrytím kongresového centra a zadarmo. Super 🙂

Ten hotel musím vyfotit…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

5 komentářů

 • K tomu přilepení se na auto vepředu. Slyšel jsem jednu teorii, ktera to považovala za bezpečnější.

  Když je auto přilepeno na kufr a ten před ním zastaví, tak je v tom kufru hned, tj. auta mají skoro stejnou rychlost a aspoň pro toho zadního to není takový náraz (otázka je, co ten přední:-).

  A když je rozestup, a ten zadní nestihne zastavit, tak vlastně naráží do stojícího auta před sebou, což má jistě horší následky než předchozí varianta.

  Otázka je, jestli celkový počet nehod statisticky provážený s následky, je výhodnější u které varianty.

  No, ja raději jezdím z odstupem 🙂

 • [1] no jenže
  a) když auto před vámi brzdí, tka k tomu má jistě nějaký důvod, takže jej takto natlačíte do překážky
  b) při ťuknutí ve vysoké rychlosti hrozí najetí do protisměru, převrácení atd. Při nabourání do stojící auta pojme většinu energie zadek (a kdo má rozumné auto tak tam je dost velká deformační zóna) a navíc je to relativně bezpečný náraz i co se týče lidí v předním autě (jsou vtlačeni do sedaček, nikoliv hozeni na přední sklo).
  c) když budete mít dostatečný odstup, tak hlavně nebudete bourat. Ba dokonce v normách většiny států je ten dostatečný odstup definován tak, že jestli nejste ožralý a netelefonujete, tak stihnete zabrzdit i s nohou v sádře.

 • [1] to se mi nezdá. Když mám dostatečný odstup a koukám zadnímu na brzdovky, tak do něj ani nevlétnu. Samozřejmě když na silnic nekoukám, tak ho ještě napasuju do té překážky před sebou, ale řekl bych, že je lepší koukat a nelepit se 🙂

 • [2] nevzpomínám si jak u nás, ale v německu je to tak, že musíte mít dvojnásobek rychlosti jako bezpečnou vzdálenost v metrech. Když to nemáte, jste schuldig…

 • DOporucuje se 2 vteriny jako bezpecna vzdalenost.
  Cili cim vetsi rychlost, tim vetsi vzdalenost.

  Navic to bude vychazet z reaxni schopnosti cloveka. Za jak dlouho po zpozorovani problemu ridic dupne na brzdu.