Tak a je tu nový redakční systém a skoro-nový vhled

Patrick Zandl · 1. červen 2004

Přechod na Nucleus se zřejmě vydařil. Kromě toho, že jsem včera dostal depresi z toho, že zákoutí CSS mi navždy zůstanou utajena, že by bylo nejlépe pevný disk serveru smazat a nikdy více se nevěnovat něčemu, co zavání tvorbou HTML/CSS stránek, to dopadlo dobře - Radek Hulán totiž template Marigolda přebudoval a upravil tak, že fungují a jsou v podstatě i validní. Takže web už by měl vypadat k světu, za což budiž Radkovi Hulánovi vzdán můj dík - i za Nucleus.

Jen taková pikantní věc, abyste věděli, jak složité to bylo - titulní stránka se trochu rozjížděla po všech úpravách. Složitým zkoumáním se ukázalo, že dvoumilimetrový bílý (a extrémně do očí bijící) proužek se objeví vždy, když se v textu objeví italica. Sám jsem byl pevně rozhodnut italicu nepoužívat, nebo to prohlásit za ozdobný prvek, Radek ale našel nějaký hack pro MSIE (v Opeře se problém neobjevuje) a bylo to.

Takže já se mohu konečně jít věnovat něčemu užitečnému - v tomto případě hackování Linksys WRT54G, k němuž jsem získal návod, jak do něj instalovat řízení šířky pásma. A to už mi připadá extrémně zajímavé a navíc mám alespoň trochu páru o tom, jak to funguje a co se tam děje. V případě CSS mi definitivně ujel vlak :)

PS: O návod se samozřejmě podělím, ale až to rozchodím a pouze v případě, že se mi nepodaří můj router tím experimentováním tak rozhasit, že bych se do rána nedostal na internet, jak je zvykem při těchto experimentech...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook