T-Mobile vylepšuje SIM a T-Zones. První pozdě, druhé málo.

Na serveru Einstein jsem našel zprávu o nových SIM kartách T-Mobile. Hlavní výhodou je možnost nahrát si dvě bankovní aplikace najednou od různých bank. To zatím uměly jen SIM karty Eurotelu – u Oskara to nevím jistě, nezkoušel jsem to, zřejmě umí jen jednu banku. T-Mobile tak v možnosti nahrát si na SIM kartu více bankovních služeb Eurotel konečně dotáhl. Vypadá to komicky, že by to někdo mohl potřebovat, ale pokud máte firemní a soukromý účet u dvou bank (což při dnešním tempu krachu bank není nic nerozumného), asi jste narazili na podobný problém jako já – u T-Mobile se zatím více bank nevešlo. Teď jde, kartu si musíte vyměnit. Nyní je také možné na SIM kartě mít k bankovnictví službu Locator.


Nové SIM karty T-Mobile mají mít podporu JavaCard (to TM za tím názvem ve článku je zkratka Trade Mark, ochranná známka, ne součást názvu :). Zatím je to na nic. T-Mobile slibuje i lepší šifrovací algoritmus, nevím o něm nic bližšího.  Výměna SIM obnáší 400 Kč. Ach jo…


Taky se hodně psalo o vylepšeních v T-Zones, měla se týkat SMS brány a přišla mi dost marginální. K T-Zones SMS bráně několik mých návrhů, co s ní udělat:  1. vyhodit reklamu z webu SMS brány, zdržuje a když si za SMS bránu platím, už by ta reklama nemusela zákazníky otravovat.

  2. Udělat telefonní seznam přímo v SMS bráně. Co takhle do toho levého rámce, co je v něm teď reklama, dát seznam jmen a po kliknutí na něj by se jméno přiřadilo jako číslo adresáta. Samozřejmě by to bralo čísla z MobilBoxu, ale ne každý ho má.

  3. Udělat sklad došlých SMS zpráv (a možná i odeslaných?) - tedy možnost číst si přes web a archivovat si SMS zprávy odeslané na moje telefonní číslo. V okamžiku, kdy bych si ji přečetl, by se adresátovi doručení potvrdilo, i když by nepřišla na mobil. Důležitý je ten internetový přístup a archivace, něco jako MMS MediaAlbum. Možnost na takovou SMS zprávu odpovědět by byla taky fajn.

No, až tohle někdo v T-Mobile zrealizuje, budou mít nejlepší SMS bránu a na to, že jsou v tomhle nejlepší, jsem si kdysi zvyknul. Nejenom já. Není to tolik práce a pro lidi jsou to další utracené korunky přes T-Zones a jestli se nepletu, jejich výnos se vykazuje do Říše zvláště. Berme to jako slovo do pranice…