T-Mobile USA spojuje GPRS s nabídkou WiFi, srovnání Z-COM XI-626 a Alphawave Airwave P24-PCI


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Zase jedna zpráva, která zasáhla všechny americké servery. Americký T-Mobile nabízí svým zákazníkům paušál za připojení přes WiFi, pokud mají aktivované GPRS. Za 20 USD měsíčně mohou používat libovolné hotspoty sítě T-Mobile libovolně dlouho. Celkově můžou přistupovat k 2300 hotspotům, do konce roku se očekává 5000 hotspotů. Nezajímavá nabídka to není, věru věru. Zdroj: ZDNET. Už aby říšské ústředí vydalo ten správný pokyn i do české kolonie a začalo se s WiFi dít něco u nás. Horká zpráva ke GPRS: jen co jsem dorazil do Prahy, běží mi GPRS od T-Mobile jako z praku. Samozřejmě doma, kde mám tlustou internetovou linku a je mi to na houby, protože i v posteli mám pokrytí marigoldího WiFi. Na druhou stranu jsem přes víkend i při otřesné rychlosti přenesl 55 MB dat a to jsem občas surfoval, občas stáhl poštu, prostě nedělal nic náročného, ani jsem nestahoval MP3, ani nestreamoval video. Kde T-Mobile přišel na to, že více jak 50 MB dat je nadužívání linky?


U xChaose jsem našel zajímavé srovnání karet Z-COM XI-626 a Alphawave Airwave P24-PCI – samozřejmě po technické stránce. Chaos se pokoušel změřit výsledky těchto karet v reálném provozu a pro mne nepřekvapivě dochází k závěru, že je to docela jedno, kterou si koupíte. Mám podobný názor: WiFi karty se liší jen čipsety, praktické výsledky jsou stejné, resp v rozsahu nepodchytitelném pro amatérsky stavěné sítě. Snad jen ta citlivost, jak připomíná Chaos, může být výjimečně problém. Článek na Arachne.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.