T-Mobile: odpověď na MMS zprávu odeslanou emailem nedoručíme


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Včera byla malá sešlost několika lidí v Riegrových sadech, i dorazil jsem tam a maje fotoaparátek v Samsungu SGH-V200, pořídil jsem několik snímů, podobně jako ostatní. A pak jsem je posílal emailem. Při té příležitosti mne zaujal teoretický problém, zda na MMS zprávu poslanou do emailu lze odpovědět. A tak jsem si zprávu poslal k sobě na Marigolda. Ukázalo se, že MMS zpráva odeslaná na email adresu je opatřena email adresou ve tvaru 603xxxyyy@mms.t-mobile.cz – tedy adresou začínající devítimístným číslem a končící doménou třetího řádu vedenou pod t-mobile.cz. Finta ovšem je, že když si dáte Odpovědět na takovou zprávu, váš SMTP server se žádné takové domény mms.t-mobile.cz nedopátrá. Neexistuje. Takže ani odpověď není nikomu doručena.


To je ale pěkně hloupé. Při tak sofistikované a nikoliv levné službě by již zákazník neměl vypadat jako trubka, posílající emaily s neexistující odpovědní emailovou adresou, ale adresa by měla být propojená na e-mail účet na T-Zones, když už nic jiného. Je ale jasné, že T-Mobile se nehrne do toho, aby znovu zavedl číselné emailové adresy fungující obecně pouze při znalosti mobilního čísla – tak těžce se jich zbavoval ze sms.paegas.cz. Jenže nějaké řešení by najít měl – takhle člověk odešle email za deset korunek a odpovědi se dočkat nemůže…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.