T-Mobile a záznamník v roamingu, ale fuj…

Patrick Zandl · 28. červenec 2003

Mobil jsem si na dovolenou bral spíše symbolicky, pokrytí mobilních sítí v Keni je jednak mizerné a jednak jsem neměl v úmyslu se nechat někým na dovolené rušit, jen sem tam napsat pár přátelům a také pro případ nouze.

Jenže jsem si před odjezdem zapoměl napevno přesměrovat všechny hovory na záznamník, kde jsem chtěl mít vzkaz, že mám dovolenou a lidi mi mají posílat SMS nebo mi dát pokoj. Vzpoměl jsem si na to až v Keni. A tak jsem si chtěl přesměrování nastavit až tam - jenže jsem si nemohl vzpomenout, na jaké číslo si mám hovory přesměrovat, aby padaly do hlasové schránky. A tak jsem pořídil nezávisle na sobě Boříka  a Vreca aby mi to zjistili a zařídili, protože hovory z Keni jsou pekelně drahé (kolem 150 Kč za minutu!).

Jaké bylo moje překvapení, když mi chlapci zjistili, že u T-Mobile (alespoň podle infolinky) nelze napevno hovory do schránky přesměrovat. Lze zařídit pouze podmíněné přesměrování, jenže to má v roamingu tu nevýhodu, že dobu strávenou někým na vašem záznamníku nahráváním vzkazu platíte jako zahraniční hovor. Nejdříve jsem tomu nevěřil, zkusil jsem to přesměrovat ručně z menu telefonu - a opravdu to nešlo.

Fuj, to je ale nechutné - dělá to T-Mobile schválně aby roamujícím protočil účet, nebo má jen něco t-debilně nastavené, nebo to dvěma lidem řekla infolinka špatně a jen náhodou to nefungovalo?

PS: Aby z toho Oskar nevyšel tak dobře, špatně fungovala signalizace doručení SMS z Oskara do T-Mobile v roamingu, takže když mi někdo z Oskara poslal SMS, docházela mi po dalších několik dní opakovaně v mnoha kopiích...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook