Marigold.cz » Symbian 8.0 a UIQ 3.0
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Dvou významných oznámení se příznivci Symbianu dočkali minulý týden v Cannes. Především se na světlo světa dostala osmá verze operačního systému Symbian a také firma UIQ Technology, vyvíjející stejnojmenné grafické rozhraní pro Symbian, oznámila představení třetí verze tohoto grafického rozhraní.


Nejdříve k UIQu – má být přehlednější a hezčí a pro vývojáře bude dostupný ve třetím čtvrtletí 2004 s tím, že první telefony s UIQ budou na trhu v roce 2005. Mimochodem překvapilo mne, že firma UIQ Technology patří Symbianu, ne Ericssonu, jak jsem si myslel. Zdroj: web UIQ. Prakticky nic se ale nikde nepíše o tom, jaký opravdu nový UIQ 3 bude.


Nový Symbian 8.0 bude mít především rozšířenou podporu Javy a to na úrovni MIDP 2.0 – půjdou s ním i novější midlety. Důležitá je taká podpora SDIO, tedy možnost implementovat SD karty včetně funkčních (ne jen paměťových) – například s WiFi, kamerou atd.


Symbian také propaguje, že je „hard real-time“ – tedy že je výrazně rozšířen výkon operačního systému pro aplikace vyžadující reálný čas a značnou zátěž – kernel podporuje multithreading. Rozšířen je také systém řízení zařízení, například o vzdálený management a konfiguraci, což je důležité pro updatování na dálku. Standardem se také stává SyncML 1.1. Rozšířená má být i podpora multimédií.
Podrobné specifikace Symbian 8.0 najdete zde.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 17:52 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář