Stream otevřel brány Pekla: první vstoupí Daniel Landa

Musím se cvičit v bulvárních titulcích, takže mi odpusťte tuhle nadpisovou přípravu. Dnes večer spouštíme na Streamu projekt Peklo s Landou, což je ten pořad, na který jsem někdy v červnu chtěl nakupovat reklamu v momentě, kdy jsem znejistil, zda ho budeme mít jak propagovat. Máme, naštěstí.

Peklo s Landou jsme nazvali life show, je to ale spíš taková naše varianta reality show. Něco o tom vyšlo v novinách, něco jste možná četli, možná vás to nezajímalo, protože reality show máte na háku podobně, jako já. Tak něco málo z pozadí, co novináře na tiskovce nezaujalo.

Já sám Peklu říkám Večerníček pro chlapy, i když, jak testy ukázaly, vděčné je to i pro ženské, protože je to plné životních osudů a emocí, není to jen posilování, makání.

Co je Peklo? Do Pekla vstupuje pětice lidí, kteří mají pořádný problém se životem. Krásně to vyzní sestřihané do ukázky, kdy vám docela sympatický klučina líčí, jak chtěl být kuchařem a jde mu to. Pak střih. A tentýž klučina říká nezměněným hlasem, že poprvé dostal pět let za loupežné přepadení… Takže asi nějaký takovýhle problém se životem mám na mysli.

Základní myšlenkou Pekla je teorie psychologů, že když člověka dostanete do kondice fyzické, dostanete ho i do kondice psychické. Že dril a tréning pomůže té pětici dát si do pořádku život. A to je něco, s čím do toho všichni zúčastnění šli.

Fyzickou kondičku si vzal na starosti profi trenér thajského boxu Petr Macháček a pro pětici loserů je tu jediný cíl. Připravit se během čtyř měsíců na zápas v thajském boxu.

Proč jsme vybrali thajský box? Je to plnokontaktní sport. Žádné zdvořilé náznaky, ale rány a kopy. Těžko ho okecat, těžko ho ofixlovat. Když jsem před trenérem si dovolil vyslovit pochybnost, že to pánové mohou ošidit a na tréning se vykašlat, bylo mi v praxi předvedeno, jak vypadá srážka netrénovaného jedince s člověkem, který thajský box dělá pár let. Neřekl bych, že mi předvedli zápas, protože to trvalo zhruba šest vteřin, čtyři z toho, než soupeři přešli z rohů ringu do postředka, pikovteřina na ránu, vteřinka, než dotyčný netrénovaný dopadl na podlahu a pár metrů jí vyleštil a šestá vteřina, kdy mne upozornili, že nemám počítat s tím, že se dotyčný bez pomoci zdvihne. A vypadá to, že po podobné demonstraci si to uvědomila i pětice našich soutěžících. Musí se snažit.

Jak to všechno dopadne? To uvidíme. Sám nevím, všechno se ještě průběžně natáčí i přes to, že práce na projektu běží už půl roku. Všechno můžete sledovat na speciální stránce Peklo s Landou peklo.stream.cz – první díl série vyjde dneska v 20:00, zatím jsou tam upoutávky a profily soutěžících.

Teď by se hodilo říci, že je to první česká internetová reality show. Myslím, že není, něco zkoušel kdysi dávno tuším Volný, něco šlo s gorilama jako Odhalení. První neprvní, to mi nepřijde podstatné. Důležité je, že jsme se snažili udělat pořad přizpůsobený internetu a internetovým uživatelům. Původně totiž produkce prosazovala čtyřicetiminutové díly, nakonec se podařilo je natlačit na deset minut. Ochuzeni diváci o nic nebudou, pořad má o to větší spád, větší dynamiku. Jen ten první díl, kam se toho muselo narvat nejvíce (a asi ten poslední) bude mít 20 minut.

Takže, snad vás to bude bavit.

A upoutávka na ochutnání … (klikněte na obrázek a začne se přehrávat video).

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

26 komentářů

 • Sakra, na to bych se snad i podíval. Ikdyž asi jen kvůli tomu thajskému boxu. Snad mi na to vyjde čas.

 • skoda, ze ten titulek neni prave vubec bulvarni.

 • Koukám že příště to loupežné přepadení bude úspěšnější. V druhé řadě byste je mohli naučit nejen mlácení do lidí, ale hodil by se i nějaký výcvik se zbraněmi. Závěrem zbývá jen slavnostní vstup do Landovy sekty a kariéra v trestním komandu holých lebek 🙂
  Pracovat v nějakém hospicu v Indii by asi pro pány nebylo tak atraktivní, co?

 • Martin: mektat anonymně do diskuse je pro vás atraktivní, ale zařídit odvoz takových lidí do Indie do hospicu, to už se vám nechce? Začněte u sebe, že… Exempla trahunt.

 • Martin: Trapné kecy…

  Projekt vypadá velice zajímavě, uvidíme jestli očekávání naplní 🙂

 • Martin: :-))) proč hned ty přehnané reakce od PZ?

 • Moc zajímavé! Držím palce.

 • je to taková hulánovština, angažovat někoho, kdo pro 50% lidí představuje nácka a pro druhou půlku poloboha, zajistí, aby se o projektu mluvilo…

 • Patriku, reagujete na Martina zbytečně podrážděně, ten váš příklad s hajzlíkem, co má na krku loupežné přepadení a teď se bude učit thaibox, si o takový komentář vyloženě říkal. Třeba je to jen tím, že jste zatím od dotyčného nedostal pořádnou nakládačku. Ale všechno je jednou poprvé… 😉 Třeba vás pak posílí nějaké Landovo kázání pro jeho věrné. Nic ve zlém, ale od vás bych podobné postoje nečekal.

 • No, řekněme, že někteří zjevně ani neznají rozdíl mezi nacistou a skinheadem (byť v dnešní době už ten rozdíl víceméně vymizel). Nicméně co se týče Landy, tak mi to připadá spíš jako závist. Jak se mohl někdo, kdo v mládí vyřvával pochybné texty v pochybné kapele, s pochybnými názory a vyholenou hlavou dostat tam kde je teď? V tom musí být kouzla, mafie nebo alespoň Věra Pohlová.

  Nepatřím mezi jeho obdivovatele ale jeho muziku poslouchám rád a nestydím se za to, že si často pustím i ten Orlík, který je stále mnohem lepší, než třeba kinderrockový Kabát. Rozhodně nevidím na tomto projektu nic špatného. V zahraničí podobné projekty fungují, tak proč ne u nás? Je sice pravda, že tento je pojat poněkud netradičně ale IMHO stále lepší, než co pro lidi dělá naše úchvatná vláda. Tu máš podporu a starej se.

  Člověka, který strávil X let za mřížemi asi nikdo nebude vítat s otevřenou náručí. Díky některým spoluobčanům má téměř každý zafixovanou představu, že každý kdo prošel kriminálem už kriminálník zůstane. Občas se prostě najde někdo, kdo má alespoň trochu snahu (samozřejmě to pomáhá jeho image) těmhle lidem pomoct.

  Souhlasím s Patrickem. Snaha se cení…

 • mam zmiesany pocit. skor prevlada ten pozitivny. tak nejak mam tusenie, ze to styrom z piatich urcite pomoze.

 • Jedina LIE show v Cechach? Tak ted nevim … vazne je to vtipny viral na Stream nebo vazne minena zalezitost a cervene F je jenom vtip. 😉

 • projekt možná dobrý, ale zapojením DL se diskvalifikuje. DL a podobní lidé by neměli mít přístup do seriózních médií, tím se pouze legitimují jejich aktivity. možná se distancoval od svého náckovského období, ale jeho sekta není o moc lepší.

 • 2 danaketh: „Člověka, který strávil X let za mřížemi asi nikdo nebude vítat s otevřenou náručí.“ – anonymní plácatel suczker si myslí, že Landa (= Kryla vykrádající kunda) to dělá akorát pro prachy… jinak by se s nějakym kriminálním póvlem taky nezahazoval…

 • Geniální streamovací přehrávač naštěstí bezpečně spadnul, čímž vyřešil (a myslím že správně) moje dilema, jestli se podíva nebo ne ;).

 • ja bych chtel radsi dalsi lomitko nez dalsi „reality“ show 🙂

 • Martin, Ozzy: Proč toho človeka hned odsuzujete ? Kvér si mohl koupit/ukrást hned jak vypadl z basy a loupežné přepadní by bylo hnedle úspěšnější. Ti lidi se sebou chtějí něco udělat aby mohli začít fungovat normálně, protože se jim to zatím nepodařilo. Třeba právě kvůli odsuzující, škatulkující a diskriminující společnosti… . Věřím tomu, že řád, dril a disciplína jim může pomoct daleko víc než pobyt za mřížemi v našich luxusních věznicích.

 • suczker: Ale ano, s tím souhlasím. Ale kdo dnes dělá něco jen tak? Zadarmo ani kuře nehrabe a tihle „slavní“ jsou typická ukázka toho, jak stačí mít známý xicht a projde Vám v podstatě cokoliv. Nicméně alespoň nějaká aktivita.

  Ovšem osobně bych preferoval spíš „show“ stylu Deadliest Catch nebo Hard Labour.

 • Agnus: Já myslím, že to vězeňské prostředí a vězně trochu romantizujete. A pokud je řeč o škatulkující a diskriminující společnosti, řekl bych, že pomoc a soucit si zaslouží spíš oběti než pachatelé. A zrovna Landa, že by byl ukázkou lidských ctností a mohl jít příkladem? Jasně, už mu ta holá hlava nepatrně zarostla, ale to je něco, jako být „bývalý černoch“.

 • Ozzy: Pravda, ve vězení jsem neseděl a obrázek mám vytvořen na základě zpráv z našich médií. Odtud i porovnání s vězením v jiných státech….. Souhlasím, pomoc a soucit si zaslouží především oběti. Zároveň je třeba dodat, že trest za zločin, který spáchal si už odpykal (bez ohledu na dostatečnost trestu, tu nemůžeme posoudit). Proč jej trestat dál, proč nedat šanci, kterou třeba nikdy dříve nedostal ? Takhle tuto reality show chápu já… nový začátek, nová šance.

  O tom, co Landa teď dělá mám jen velmi málo informací, ale vycházím z toho, že moje svoboda končí tam kde začíná svoboda druhého. Pokud jeho nová víra nikoho neomezuje, ať si věří a dělá co chce. Měl jsem jej rád za jeho hudbu (jakkoliv může být hodnocena jako jednoduchá atd…atd..). Pro jeho víru ho neodsuzuji, i když mě neoslovuje. Proč hned vytahovat jeho horší minulost ? Ať se ukáže když si myslí, že na to má. Každý má právo na vývoj, změnu názorů.

 • neuvažovali ste to publikovať v RSS tak aby sme si to komfortne pozreli aj my vlastniaci nejaký ten netplayer (napr. netgear eva 8000)? A nemuseli k pecku a laborovať s VLC?

 • Podle jaké logiky toho sympatického klučinu učíte plnokontaktnímu sportu, kde podle vašich slov během pár vteřin dokáže odrovnat netrénovaného člověka a proč mu radši nedáte šanci v nějaké závodní jídelně? Žy by D. Landa neuměl vařit?
  Trochu mi uniká důvod proč kriminálníky zdokonalovat v technice loupežného přepadení. Třeba se nebude muset obět přepadení po nekvalitním pokusu celý život trápit na vozíku, ale bude to mít hned za sebou?

  Co je zkusit naučit něco, díky čemu se do společnosti budou moci zapojit?
  ps – A jeste mi napiste dousku o tom, ze je mohu vozit do Indie spolu s výše diskutujicim Martinem 😀

 • Nazdar som velky fanusik Dana Landu a chcel by som povedat ze je to paradna show a mohlo by takych byt aj viac. To nie je ako vyvoleny:)

 • DOst dobrý show !!!!!!!!!!!

 • Keci a same keci . Take jsem byl v mladi skin a kazdy dela hlouposti ale zacneme kazdy u sebe . Vadi mi nektere nazory jedincu . Nechte Dana Danem a zacnete u sebe .Pak vse bude lepsi . Cus Roman .