Story o sousedských sítích (16.)

Patrick Zandl · 7. srpen 2005

Oook píše:
Minulý týden se nám podařilo v lokalitě dvě konečně vytvořit první kolečko (pro síťaře - změnili jsme topologii ze sběrnicové na kruhovou) - díky tomu se nám zvedla spolehlivost (což pociťuji zejména snížením počtu stěžovacích SMS skorotchána).

Zároveň jsme přestali brát internetovou konektivitu z druhého CLOUDu přes chybující spoj. Zkoušeli jsme udělat další spoj, bohužel reakce z druhé strany byla negativní. Internetovou konektivitu bere většina uživatelů od lokálního přeprodejce, který přeprodává služby net4net (bývalý transgasNet). Má totiž poblíž budku Transgasu, kudy vedou optické kabely výše jmenované společnosti. Abych otestoval dostupné připojení, díval jsem se na Otázky Václava Moravce v "high kvalitě" - po dobu první hodiny došlo pouze ke dvěma "zakuckáním". Jsem dalek pronášení nějakých superlativů o kapacitě připojení (máme tu čistě WiFi infrastrukuturu), nicméně je to rozhodně lepší než dial-up. Connection.cz tak přišla o poslední zákazníky (neboť default route jsme všichni otočili proti novém systému a Connection.cz neumí - minimálně v našem CLOUDu - prodávat konektivitu jinak).

Teď napřeme naše snažení na propojení našeho CLOUD s dalšími CLOUDy. Určitě se také podíváme na monitoring sítě - respektive monitoring vytížení síťové infrastruktury.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook