Marigold.cz » Story o sousedských sítích (14.)
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Po delší době jsme tu s novinkami na frontě komunitní sítě. Novinky jsou pouze v lokalitě dvě (poblíž Prahy, zapojeno do CZFree.Net).

V naší gubernii vypukla taková malá sametová revoluce. Schopnost místního gubernátora udržet metaCLOUD (dva CLOUDy) se ukázala být natolik vytrvalá, že se naše část rozhodla pořídit si vlastní adresní prostor a autonomní systém a stát se plnohotnotným CLOUDem. Pak si náš gubernátor může honit ospf třeba na několika stovkách  nestabilních směrovačů, nás už to ohrožovat nebude.

Zároveň v naší oblasti skončil velkopodnikatel Cendra (ano, Supernetwork/Superhosing), o kterém natočila jímavou reportáž TV N@va.

Jeho roli převzala společnost connection.cz (což je firma velkoknížete CZF Zdeňka Deu Jandy). Uvidíme, zda se podrží tradice Thundernetu a Supernetworku.

Symptomatický pro CZF podnikatele (AKA mám PC router a pár rádií a říkám si ISP) je nářek xchaose ve veřejném fóru CZF. Měl dojem, že když on lidem nabídne férové podmínky, budou se k němu chovat férově. Férovost na straně poskytovatele je na místě, ale v životě bych si nemyslel, že se ke mně bude chovat 100% zákazníků loajálně nebo férově.

Jo a abych nezapoměl. Chystá se „meziCLOUDový CZF sraz“. Někteří mají ten pocit, že by to měl být jakýsi parlament nebo dokonce vláda. Hm (delší a více sofistikovaný názor naleznete na veřejném fóru CZF) …  

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Michal Krsek @ 15:31 - Líbil se článek?

komentáře 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


3 komentáře »

 1. Uvidime…prave v teto oblasti jednam s connection.cz. Komunikace zatim dobra, ale jsou tu jeste potize vznikle starou thundernet/supernetwork strukturou…uz aby tu bylo legalni 802.11a :-(((
  Jinak osobne jsem mel dobrou zkusenost s Thundernetem (jako ISP mimo CZF sit), ale po te, cop dane linky prevzal Skynet je to opravdu mnohem lepsi!!!
  A supernetwork? Velka bublina o nicem…bohuzel se tu drzely na jejich "kvality" moc dlouho…14 dni by bylo dostatecne.

  Comment by Laki — 1.2.2005 @ 23:14

 2. Kdy Nova vysilal repku o Cendrovi a v jakem poradu?

  Comment by fandor — 2.2.2005 @ 0:48

 3. [2] Na vlastní oči, 2.7.2003

  http://www.nova.cz/tvarchiv/video/?video=17788

  Comment by Brabi — 7.2.2005 @ 20:10

Přidejte komentář