Stet Helas spustí první řecké 3G UMTS


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tak už i řekové se dočkají své první 3G sítě. 27. ledna ji spoustí místní operátor STET Hellas. V nabídce budou mobilní telefony Nokia 6650, Nokia 7600, Motorola A835 a Siemens U15, služba bude dostupná v oblasti Athén a Thessaloniky, v brzku by mělo pokrytí být rozšířeno i na Patru a Irakleion.


Stet nabízí zatím jediný tarif pro 3G síť a to Telestet 3G 70. Tento tarif nabízí 70 minut hovorů, 40 MB dat (wap i internet) a 15 MMS zpráv za v přepočtu 1200 Kč měsíčně. Zákazníci, kteří si tarif aktivují do 1. dubna ale mohou počtítat se zvýhodněným paušálem cca 820 Kč. Zajímavé jsou samotné tariry – videotelefonování vyjde na 16 haléřů za vteřinu, po prvním dubnu ale vzroste na dvojnásobek. Minuta videohovoru tak zákazníka vyjde na necelou dvacetikorunu – to není zrovna málo.


Jen pro porovnání, tarif Telestet 70 určený pro GSM síť vychází na 520 Kč měsíčně, nezahrnuje ale žádná data ani MMS zprávy, pouze 70 minut hovoru. Další minuta hovoru kamkoliv do Řecka vyjde na 6,7 Kč, takže videotelefonát je prakticky třikrát dražší. Mimochodem, je zajímavé, že Stet Hellas snižuje měsíční paušál, pokud jste jeho zákazníkem více jak rok – v případě Telestetu 70 o stokorunu… docela zajímavá motivace!


Další podrobnosti nenajdete na anglických stránkách Stet Hellas (pro ty řecké, kde informace jsou, doporučím doinstalovat si znakovou sadu 😉

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.