Startuje MyNet – WiFi linka do internetu za paušál

Patrick Zandl · 8. září 2003

Právě svojí oficiální tiskovou zprávou odstartoval projekt MyNet společnosti TSGCom nabízející připojení do internetu skrze vlastní WiFi síť a to za velmi rozumných cenových požadavků. Linka o rychlosti 64 Kb/s vyjde bez DPH na necelou pětistovku měsíčně, pokud nechcete platit paušální poplatky, můžete vyzkoušet nabídku předplaceného přístupu v ceně 1 Kč za 1 MB přenesených dat. V ceně služby je email adresa a prostor pro webové stránky. Ceník je zde.

Síť MyNet se dá použít i k telefonování a to za paušální poplatek 88 Kč měsíčně a ve špičce do pevné sítě za 1,8 Kč/min, na mobil pak za 4,50 Kč/min. Volání v síti MyNet a do sítě Fayn je zdarma, což trochu napovídá tomu, že řešení bude společné - ostatně na webu jsou i Fayn loga. Kompletní ceník telefonování je zde.

Jediným problémem, jak už tomu tak bývá, je pokrytí. Hotspot Lokátor na stránkách zatím nefunguje a tak o pokrytí se lze zatím domnívat pouze z krátkých zpráv na stránkách: pokrytí by se mělo týkat rozhodně Českého Krumlova a v Praze Opatova a Barrandova. Požádal jsem provozovatele o podrobnější seznam pokrytí a až (či pokud) ho pošle, zveřejním ho tu.

Chcete provizi z provozování WiFi sítě?

Dalším zajímavým produktem řešení zvané MyNET iBOX. Tento produkt umožní jednoduše zprovoznit svůj vlastní komerční přístupový bod ve své lokalitě pokud máte internetové připojení a začít nabízet služby sítě MyNET. Provozovatel dostává provizi z uživatelů hotspotu, jakou, to najde na stránkách podle toho, jaký program provozování hotspotu si vybere.

Například v programu Obytná zóna určeném k pokrývání lokalit, kde lidé bydlí a kde chtějí nejspíše pevné připojení k internetu, dostanete za každý 1 MB dat přenesených zákazníkem přes váš hotspot rovných 40 haléřů (maximálně 400 Kč měsíčně z jednoho zákazníka). Pokud jde o zákazníka, který váš hotspot navštíví a nechce jej trvale používat, dostanete jen desetník. I tak to není špatné. Dostanete také 20 % ze zákazníkova účtu za telefonování a pokud byste do sítě MyNet sehnali reklamu, tak taky dostanete provizi (na tu bych se netěšil, reklama na netu se prodává zle). Podobně to pokračuje i u ostatních partnerských programů Veřejné místo a Kavárna.

MyNet vypadá na zajímavou iniciativu v oblasti WiFi. Profesionálně udělané stránky, rozumná cenová politika postavená na pokrývání skutečných nákladů (k pětistovce za 64 Kb/s linku jsem se také dostal kalkulací), to všechno vypadá dobře. Pro úspěch je ale nutný dravý marketingový přístup a dostatek přípojných bodů. Snad se MyNetu zadaří. Zdroj: web MyNet.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook