Marigold.cz » Spectrian: Sinclair ZX Spectrum Emulator pro Symbian Series 60
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Tohle byste rozhodně neměli minout – Spectrian je emulátor ZX Spectra pro Symbian Series 60 telefony a na svědomí ho má firma White Cloud Software. Emuluje procesor Z80, kvalitně emuluje zvuk, umí se tvářit jako Spectrum Spectrum 48K / 128K / +2 / +2A a programy do něj můžete nahrávat z nejrůznějších abandon archivů ve formátu Z80, SNA a TAP a to jak emailem, tak přes bluetooth a infraport.


Spectrian - emulátor ZX SpectraSpectrian zabere 170 KB paměti a je zdarma, registrovaná verze umožňuje za 15 € ukládat screenshoty obrazovek (už dlouho přemýšlím, jak se tomu říká česky) a mapovat po svém klávesy.


A nyní tipovací soutěž – jak se jmenuje hra na obrázku?


Osmibitovou nostalgii jsem si užil na CeBITu. Jednak jsem ve Future zóně (jak paradoxní) našel expozici starých počítačů včetně Commodore 64, mého miláčka. A pak jsem našel expozici samotné firmy Commodore, ovšem byl to ministánek kdesi v rohu na hranici viditelnosti. Měli tam Amigy i 64 a 128, bohužel je neprodávají, jen nostalgicky vystavovali, firma samotná dělá nejrůznější elektrošunty jako joysticky, minirádia a moc dobře se jí nevede. Musím popátrat po webu, jak daleko jsou plány na nový Amiga hardware a software, který dělá jedna firma a chtěl to předvádět už vloni…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:31 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasováno , průměr: 5,00)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář