Spectrian: Sinclair ZX Spectrum Emulator pro Symbian Series 60


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tohle byste rozhodně neměli minout – Spectrian je emulátor ZX Spectra pro Symbian Series 60 telefony a na svědomí ho má firma White Cloud Software. Emuluje procesor Z80, kvalitně emuluje zvuk, umí se tvářit jako Spectrum Spectrum 48K / 128K / +2 / +2A a programy do něj můžete nahrávat z nejrůznějších abandon archivů ve formátu Z80, SNA a TAP a to jak emailem, tak přes bluetooth a infraport.


Spectrian - emulátor ZX SpectraSpectrian zabere 170 KB paměti a je zdarma, registrovaná verze umožňuje za 15 € ukládat screenshoty obrazovek (už dlouho přemýšlím, jak se tomu říká česky) a mapovat po svém klávesy.


A nyní tipovací soutěž – jak se jmenuje hra na obrázku?


Osmibitovou nostalgii jsem si užil na CeBITu. Jednak jsem ve Future zóně (jak paradoxní) našel expozici starých počítačů včetně Commodore 64, mého miláčka. A pak jsem našel expozici samotné firmy Commodore, ovšem byl to ministánek kdesi v rohu na hranici viditelnosti. Měli tam Amigy i 64 a 128, bohužel je neprodávají, jen nostalgicky vystavovali, firma samotná dělá nejrůznější elektrošunty jako joysticky, minirádia a moc dobře se jí nevede. Musím popátrat po webu, jak daleko jsou plány na nový Amiga hardware a software, který dělá jedna firma a chtěl to předvádět už vloni…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.