Souboj s dlaždičkami: kontumační prohra

Patrick Zandl · 1. červen 2003

Myšlenka položit na balkoně dlaždice a udělat tak z hnusné betonové podlahy luxusní zámeckou dlažbu, mne pronásledovala již delší čas. O víkendu však měla myšlenka dojít svého naplnění. Nakoupili jsme potřebné dlaždice a veškerá lepidla, spárovadla a další. Mnoho týdnů před tím jsem věnoval rešeršování informačních zdrojů věnovaných pokládce dlaždic a dalo by se říct, že teoreticky jsem byl mistrně připraven.

Hlavní problém samozřejmě spočíval v tom, že jsem zejména teoretik a do kvalitního praktického výkonu mi chybí manuální zručnost. Zpravidla velmi dobře kooperuji s někým manuálně zručným, ale sám - to je pohroma. A byla.

Dlaždice na balkoně měly totiž drobný problém - nevešly se úplně jednoduše tři vedle sebe, jak jsem původně zamýšlel. Ten, kdo balkon betonoval, mu totiž udělal podivně odfláknutý okraj při zdi bytu - a dlaždice se ne všude vešly. Pokoušel jsem se ten kraj osekat, ale po třech řadách dlaždic jsem to vzdal a rozhodl se práci přerušit. U toho také už po celý víkend zůstalo.

Dita se na můj výtvor podívala, dlouho mlčela a pak řekla, že je to moc hezké. Chápu, že otázka, proč jsem ty dlaždice dával na koso, když jsem sliboval, že budou rovně, zůstala nevyslovena...

PS: hledám firmu, co položí na balkoně dlaždice a vyseká  tři řady starých dlaždic, které tam nechal nevím kdo... ;)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook