Sony Ericsson představil GSM/GPRS/WiFi PCMCIA kartu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Úspěch WiFi technologie nenechal klidně spát ani Ericssony (jak se běžně zkracuje Sony Ericsson). Karta Sony Ericsson GC79 navazuje na úspěšnou předchozí řadu PCMCIA karet, tentokráte však k podpoře GSM a GPRS přidává i WiFi ve standardu 802.11b. Karta je samozřejmě vybavena čtečkou SIM karet, takže může být zákazník do WiFi sítě zalogován i pomocí EAP (Extensibile Autentication Protocol), čili může svižně roamovat mezi WiFi a GSM, pokud to ovšem patřičné dohody mezi operátory a jejich technické řešení umožní.


Karta má podporu GPRS Class 10, tedy čtyři sloty download a dva sloty upload, dále podporuje HSCSD (zřejmě 2 plus 1 timeslot, ale nenašel jsem to oficiálně) a také 11 Mbps WiFi. Tisková zpráva Ericssony je zde. Na českých serverech o mobilech o této velmi zajímavé kartě vyšla jen malá zmínka. Připomínám, že podobnou kartu D211 nabízí Nokia už od léta 2002. GC79 bude na trhu v druhém pololetí 2003 a cena je odhadována na 350 € (heč, našel jsem znak eura na klávesnici!).

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.