Sony Ericsson potvrdil první termín dodávek 3G modelu Z1010

Patrick Zandl · 5. září 2003

Dodávky nových mobilních telefonů Sony Ericsson Z1010 se mají rozeběhnout v prvních týdnech ledna roku 2004, ohlásil dnes zástupce společnosti. Nejdůležitější zbraní tohoto telefonu mají být oboustranné videokonference, tedy vlasnost tolik u 3G sítí propagovaná a doposud žádným telefonem nepodporovaná. Ostatně rozchození této funkce byl důvod, proč Sony Ericsson uvedení tohoto telefonu na trh od jeho ohlášení v březnu tak odkládal.

Sony Ericsson Z1010

Z důvodou oboustranných videokonferencí je také telefon vybaven dvěmi videokamerami. Ta jedna pod displejem slouží k videokonferenci, ta na zadní straně telefonu zase k focení a tvorbě MMS. Telefon není žádné ořezávátko: kromě podpory UMTS zvládá také provoz v GSM síti. Komu se libí MMS zprávy a má málo paměti na fotky či video, může použít memorystick duo. Rozlišení fotek je 640x480 bodů, infraport, bluetooth, USB, prostě je to mazel :)

Důležité na tom je, že po firmách Nokia a Motorola a po asijských koncernech také Ericsson potvrdil termín seriových dodávek telefonů pro 3G a že jeho telefon vypadá opravdu našlapaně.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook