Sony Ericsson potvrdil první termín dodávek 3G modelu Z1010


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Dodávky nových mobilních telefonů Sony Ericsson Z1010 se mají rozeběhnout v prvních týdnech ledna roku 2004, ohlásil dnes zástupce společnosti. Nejdůležitější zbraní tohoto telefonu mají být oboustranné videokonference, tedy vlasnost tolik u 3G sítí propagovaná a doposud žádným telefonem nepodporovaná. Ostatně rozchození této funkce byl důvod, proč Sony Ericsson uvedení tohoto telefonu na trh od jeho ohlášení v březnu tak odkládal.


Sony Ericsson Z1010


Z důvodou oboustranných videokonferencí je také telefon vybaven dvěmi videokamerami. Ta jedna pod displejem slouží k videokonferenci, ta na zadní straně telefonu zase k focení a tvorbě MMS. Telefon není žádné ořezávátko: kromě podpory UMTS zvládá také provoz v GSM síti. Komu se libí MMS zprávy a má málo paměti na fotky či video, může použít memorystick duo. Rozlišení fotek je 640×480 bodů, infraport, bluetooth, USB, prostě je to mazel 🙂


Důležité na tom je, že po firmách Nokia a Motorola a po asijských koncernech také Ericsson potvrdil termín seriových dodávek telefonů pro 3G a že jeho telefon vypadá opravdu našlapaně.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.