SMS na pevné lince aneb zavedli do jeskyně elektřinu

Patrick Zandl · 4. květen 2004

Prý to má být nová služba - možnost posílat SMS zprávy i na pevné linky a především z nich. Není na ní nic nového ani u nás, poprvé se objevila někdy v roce 2002, kdy ji sem přitáhl Fincom. Vtip je dnes v tom, že Telecomu se služba zalíbila, nebo spíše se rozhodl, že vykáže nějakou činnost a službu tedy podpoří oficiálně a marketingově, takže dva roky stará služba dostala novou šťávu spolu s tím, jak ji už netlačí jen Fincom, ale i samotný Telecom a jeho prodejní síť Telepoint. S tím služba také zlevnila - původně stálo odeslání SMS z pevné linky 2 Kč, nově má promo cenu 1 Kč, PhoneBuddy (taková ta placka s klávesnicí a displejem pro psaní sms) stála dva litry, nyní jest za polovic.

Celý zázrak je slušná věc pro lidi, kteří chtějí z nějakého důvodu posílat SMS z pevné linky. Tím důvodem může být cena (pro předplacenkáře dost výhodná) a pohodlí lepší klávesnice PhoneBuddyho (no, zase tak moc dobrá bohužel není, ale je QWERTY). Jiná výhoda mne nenapadá, kromě toho, že nemáte doma signál. Zato jsou tu nevýhody - kdokoliv může SMS zprávy číst, zpráva vám nedorazí do kapsy, ale domů - na druhou stranu zpráva dorazí na pevnou linku, kterou narozdíl od mobilu lidé nevypínají. Oslovilo vás to?

A pokračujme v rozpacích: SMS zprávu lze zodpovědět pouhým reply pouze ze sítě T-Mobile a tato SMS zpráva je citelně dražší, stojí 4,80 Kč nebo 6 Kč pro post/prepaid. Přes Eurotel a Oskar se SMS posílá pomocí PR SMS (tedy nelze dát reply) a stojí 8 Kč. To si vás přátelé jistě oblíbí...

Abych to shrnul: je to služba pro velmi úzký okruh uživatelů, které osloví lepší klávesnice a trvalé připojení k pevné lince. Pro ostatní to bude chvíli zajímavá hračka, která se pro svoji nepraktičnost bude používat podobně často, jako pevná linka. Tak si to zvažte...
O službě píše Lupa.cz, věnuje se jí podrobně MobilMania a recenze zařízení PhoneBuddy najdete na Mobil.cz. A další zamyšlení včetně slovenského přístupu ST u Markoffa.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook