SMS jízdenka – změna čísla a Java aplikace

Noname píše: Patrick tu nedávno psal o nových SMS jízdenkách, hodně lidí to zajímalo a asi to začalo i používat, takže upozornění – protože ke zdražení jízdenek z 20 na 26 Kč, změnilo se i telefonní číslo, na které je třeba zaslat žádost o jízdenku, nově je to 9020626 (oněch 26 na konci je cena za odeslanou SMS), vše ostatní zůstává. Bonus info – pro větší komfort pro objednávání jízdenek doporučuji tuto Java aplikaci, je zdarma, nehrozí překliknutí (jediná nevýhoda je, že autor s tímhle odkazem spamuje všechny stránky, které o SMS jízdence píší).

Jinak přeji vše nejlepší do nového roku.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

17 komentářů

 • To jsem jedinej kdo si všimnul, že se jízdenky nezdražily? Že pouze DPP všem vnucuje čtyřpásmovou místo třípásmové? A že původní třípásmovou pouze přestal aktivně uvádět na letácích a na automatech ji schoval úplně dolů a ještě na ni dal zavádějící nápis? Že tedy sprostě uvádí lidi v omyl aby si kupovali něco co nepotřebují? Že tarifní řád má 50 hustě popsaných stránek malým písmem. Těch podvodů tam je hromada. U monopolní instituce, která žije převážně z daní je to hodně zvláštná chování.

 • Třípásmová jízdenka neplatí v pásmu P, takže pro většinu jízd po Praze je nepoužitelná.
  Přehledné tabulky co kde a jak platí jsou na stránkách http://www.ropid.cz

  Tarif je opravdu neskutečně prasácký ale za to nemůže ani DP ani ROPID, ale radní Prahy a Středočeského kraje. Ač z jedné strany, nemůžou se dohodnout na jednotné ceně jízdného a  ROPID pak musí páchat takováto zvěrstva. Nemluvě už o tom, že autobusáci z některých měst StČ kraje si prolobbovali vlastní trucsystém nekompatibilní s PIDem, takže kraj vesele sype peníze do dvou systémů, které si dělají naschvály. Ale lidem to vlastně vyhovuje, protože tu stejnou stranu v dalších volbách zase odmávnou. Na činech nezálezí, důležitá je jen vhodná ideologická nálepka.

 • Tak nevím, zkoušel jsem tu Java aplikaci na N6100 a N6310i a hlásí to chybu aplikce, takže žádný zázrak.

 • včera jsem omylem poslal sms na starý číslo a přišlo mi upozornění, že se číslo změnilo, ale že mi za 20 kč posílájí jízdenku v hodnotě 26
  K.

 • Chodí to nové číslo nněkomu n a iFounu? JěMě to hlásí Číso je příliš krátkéé (česky)

 • chodi mi to na ifounu, navic nevim jestli to teda neni jen pro stale zakazniky, mi zacaly SMS jizdenky chodit obratem a necekam na kazdou 2 minuty a dyl
  toto pozoruju uz od toho jejich posledniho pruseru pred Vanocema, kdy posilali s hodinovym spozdenim

 • Michal: ne všechny telefony umožňují javovému programu posílat sms zprávy….

 • Mně to taky na iPhone chodí bez problémů…

 • Stejne je mi trosku divne, ze se musely tak zdrazit jizdenky a pritom nikomu nevadi, ze z platby pres SMS dostane dopravni podnik tak odhadem jen petikorunu a zbytek spadne do kapsy operatorum a statu ve forme DPH…

 • re petr: nedostane pětikorunu ale asi 13 korun (a dost možná má ještě nějaké special podmínky, takže třeba 15-16, patrick by měl asi lepší odhad). Každopádně velmi pravděpodobně je to více, než má dnes z klasické jízdenky – ona je to totiž regulérní cenina tištěná státní tiskárnou cenin se spoustou slušně náročných ochranných prvků na drahém papíře a s relativně nákladnou údržbou (doplňování automatů) či provizemi pro PNS atp.

  Zajímavý problém je trochu jinde – jízdenky jsou tuším ze zákona s 9 % DPH zatímco SMS s 19 %, takže když si koupíte jízdenku přes SMS tak ušetříte 10 % (jste-li firma). Naopak zas myslím že hodně zaměstnanců nyní takto zneužívá mobily od zaměstnavatele.

 • K té Java aplikaci: To je skutečně tak málo mobilů a smartphone, které umí šablony na SMS? Alespoň na mém všech mobilech, které mám je šablona mnohem rychlejší a jednodušší rešení než spouštění Java aplikace. Navíc nativní (netřeba instalovat, dávat ikonu někam po ruce atp.).

 • 2vrabcak: dovoluji si nesouhlasit. V 50ti stránkovém oficiálním tarifu (staženo z dpp.cz) je na straně 12 jasně uvedeno, že 2 pásma jsou za 14Kč, 3 pásma za 20 a 4 pásma za 26Kč. Žádné omezení či vylučování pásem uvedeno není. Pouze platí obecné, že pásmo P je počítá za 2 pásma. Záměrné matení veřejnosti na letácích, mapkách, automatech i samotných jízdenkách je právě to na čem DPP tolik vydělává. Tedy kromě toho, že dvacetikorunové jízdenky odmítá prodávat. Dopoledne jsem se skoro nechal přesvědčit, ale večerní opětovné studium tarifu DPP mě zase nakolejilo…

 • re carneo: no můj mobil umí šablonu, ale neumí k ní zadat číslo. Takže musím si zadat šablonu a ještě číslo do paměti, to pak vyhledávat (pamatovat si jako co jsem ho zadal) a přiřazovat – a to už je pak rychlejší to zadat celé z paměti. Někdy jde také u java aplikací přidat rychlou volbu, což mi u šablony taky nejde.

 • V onom dokumentu na strane 18 je v odstavci 2 veta:

  Třípásmové jízdenky uvedené v čl. III. odst.1. nelze použít na území hl. m. Prahy v pásmu P ani pro kombinaci pásem P, 0 (bez pásma B).

  Takze bohuzel.. 🙁

 • Noname: Předpokládal jsem, že šablony umí většina mobilů. Ale u své Nokie E50 to stejně skoro vždy píšu. Napsat šest písmen („DPP“ do adresáta a „DPT“ do zprávy) mi celkem vyhovuje.

 • Blahove jsem doufal, ze maji nejakou smlouvu s operatory a z ceny za SMS jim vetsina. S temi 13 korunami jste me celkem prekvapili. Je to overena informace?

 • wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww