Marigold.cz » Směska odjezdových nálad
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Beru si dovolenou. Když odmyslím pár dní v loňském roce s holkama u moře, tak je to vlastně poprvé, co si ve Streamu beru nějakou dovolenou. I když, abych byl přesnější, není to dovolená, ale služební cesta, jedu do Barcelony na kongres, mám tam hromadu schůzek s lidmi kolem videa, jenže se tam těším a tak jsem si uvykl ten týden považovat za dovolenou.

Odlétáme zítra dopoledne a dali jsme si socialistický závazek obnovit pořad Lomítko. Tentokráte přímo z Barcelony, z výstaviště. Střih bude o to otřesnější, informace by mohly být o to zajímavější, tomu prvnímu moc nehovíme, tomu druhému snad trochu. Držte palce, abychom nezapomněli kabely, já našel pas ani kreditku a když se tyhle všechny nutné podmínky splní, budou i skorolive přenosy …

Kongres v Barceloně se přejmenoval. Teď je to Mobile World Congress, ale podstata zůstává stejná, pořád je to světově největší každoroční konference věnovaná telekomunikacím a dnes už i souvisejícím oborům, letos je tam právě dost věcí kolem videa, protože každý se snaží video nacpat do mobilů a jakkoliv kolem nich. To nás samozřejmě s Petrem zajímá, bo videem je Stream živ.

Včera večer mi pár lidí z firmy poslalo odkaz na článek, jak skvěle se mají zaměstnanci Google. Pročetl jsem si ho, při té příležitosti mne napadlo, že bychom mohli z kanceláře vyházet hromadu beden a koupit do ní stoleček a křesílka, protože je pitomé pořádat každodenní porady v sedě na bednách od monitorů. Navíc od zavedení LCD už ani ty bedny nejsou, co bývaly v době CRT. Sypat si balonky na podlahu nehodlám, pro mne zaměstnanecký nadstandard představuje přístup ke kávovaru Krupp, ze kterého je opravdu fajnová kávička.

Ale dneska jsem ocenil další zaměstnanecký benefit. Vezl jsem Sofku do školky, bylo ráno namrzlo a byv večer leniv dát auto do garáže, musel jsem škrabkovat okno. Samozřejmě firemní škrabkou. Kdybych dělal v Google, víte, kde bych tohle ráno byl? 🙂
IMG_0052.JPG

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 9:27 - Líbil se článek?

komentářů 6

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasováno , průměr: 4,00)
Loading...


6 komentářů »

 1. Kdybyste delal pro Google, tak byste mohl byt v Kalifornii a tam byste zadnou skrabku nepotreboval 😉

  Comment by Zdenek — 8.2.2008 @ 10:31

 2. … v Kalifornii, kde nemrzne?

  Comment by P — 8.2.2008 @ 13:29

 3. Kdybyste delal v Google, tak byste jel autobusem: http://www.nytimes.com/2007/03/10/technology/10google.html 😉

  Comment by Mr. Cidermaster — 8.2.2008 @ 17:02

 4. Samá voda pánové, kdyby dělal Patrick pro Google, tak by byl stále v Praze a nafasoval by kolo. Nečetli jste rozhovor s Taťánou? ( http://digiweb.ihned.cz/c6-10053280-22905150-i00000_d-tatana-le-moigne-na-plazi-si-mail-nekontroluju )

  Comment by funTomas — 9.2.2008 @ 19:02

 5. Kdyby clovek patrikovych schopnosti delal v Google, tak ho do prace vozi ridic a soukrome auto ma s automatickym odmrazovanim.

  Ale ten zamestanecky benefit me fakt dostal. Ted uz bych nikdy nedelal pro firmu, kde bych nedostal firemni skrabku na led. Kam se na to hrabou dva mesice dovolene a sluzebni corveta.

  Comment by F — 9.2.2008 @ 22:44

 6. kdyby delal Patrick v Google, tak by Marigold byl vnitrofiremni blog pouze pro vyvolene…. 😉

  Comment by JohnyB — 11.2.2008 @ 10:01

Přidejte komentář