SMC má kartu s vyšším výkonem, projev Jorma Ollily (Nokia). Proč Cisco koupilo Linksys? Gartneři: na hotspotech se nevydělá. ADSL tips

Patrick Zandl · 31. březen 2003

Pro ty, kdo smaží do éteru málo, má nyní SMC řešení. Místo nákupu lepšího kabelu a výměny plechovky od párků za kvalitní směrovku stačí nyní koupit kartu s vyšším výkonem. Jmenuje se SMC2532W a za 139 USD ji prodává SMC. Hlavním rozdílem oproti jiným PC kartám je fakt, že její vyzářený výkon je 200 mW, tedy dvojnásobek ostatních karet. Díky tomu se dosah zvýšil na více jak tisíc metrů a signál projde i železnými dveřmi atd. Regulace výkonu ovšem není dostupná a karta funguje na 802.11b. Čili pro smažiče, kteří dělají bordel v etéru ideální nástroj, skutečně užitečné pro ty, co mají dlouhý kabel k anténě. Kvůli nám ostatním doufám, že se k nám tahle věc dovážet nebude. Jinak čipset Intersil 2.5. Zdroj: 802.11 Planet.

Na GSM4U jsem našel projev Jorma Ollily, šéfa Nokie - je sice z CeBITu, tam se mi ho ale překládat nechtělo. Některé myšlenky jsou hodně zajímavé - Ollila je rovněž mírně skeptický k 3G (je výrobce technologie!) a hlavně se vyjadřuje k ekonomickým problémům Evropy. Jorma Ollila předpokládá, že rozvoj telekomunikací bude jedním z hnacích motorů evropské ekonomiky - a má pravdu.

Hezkou analýzu toho, proč Cisco koupilo Linksys a udělalo tak jednu ze svých největších akvizic, si přečtete na 802.11 Planet. A proč tedy, když mohlo samo vyrábět podobná zařízení? V článku se připomíná, že vyrábět není totéž co vydělávat a Cisco chce vydělávat a Linksys to uměl. Proto ho raději Cisco pohltilo, aby mohlo využít jeho strategii a kanály a nebudovalo vše samo. Více na Why Cisco Chose Buy Over Build.

Podle analytické firmy Gartner Group sice počet WLAN uživatelů vzroste z letošního poštu 4,2 mil na 31 mil v roce 2007, ale provozovatelé hotspotů zatím nemají mnoho šancí, že by do té doby začali vydělávat. Zdroj: Gartner Group.

Na serveru Root.cz najdete článek o praktických zkušenostech se zřízením ADSL linky. Ne že by sebou Telecom při některých problémech pohnul... je tam i test rychlosti. Mimochodem abyste věděli, co chtěl Telecom: když vás technici Telecomu při instalaci nenajdou doma, dostane ISP pokutu, ačkoliv vás sám nemůže nijak urgovat (kontakty jdou přímo do databáze ČTc). Rosťa Kocman na Mobil.cz píše, že zájem o ADSL roste, prý už je 2500 zájemců. Zájem o ADSL může velmi rychle vzrůst.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook