Smartvue S2 – první bezdrátová webkamera s MIMO anténami a 802.11N

Patrick Zandl · 8. listopad 2004

Na trh se dostává první webová kamera pracující se složenými MIMO anténami a podporující doposud neschválený standard 802.11N - model Smartvue S2. Musím zde podotknout, že pro kamery mi přijde využití MIMO antén a vysokorychlostního bezdrátového připojení jak dělané.

Smartvue S2 kamera a software

Technické informace o kameře jsou dostupné po registraci na webu výrobce, kamera je vybavena Piximáckou technologií Digital Pixel System (DPS), díky čemuž může snímat obraz ve vysoké kvalitě a rozlišení, můžete počítat s 720x480 body a až 30fps.

Ke kameře si můžete zakoupit patřičný přístupový bod rovněž podporující 802.11N a nazývaný Smartvue S2 - S2D90/S2D180 Wireless Digital Video Recorder - tento přístupový bod totiž obsahuje pevný disk 90 nebo 180 GB (dle ceny) a je schopen video ukládat až ze 30ti připojených kamer. Postaven na Linuxu.

Presentaci Smartvue produktů najdete zde na webu výrobce.

Rád bych dodal, že kamerové bezdrátové systémy považuji za velmi zajímavou větev “spotřební počítačové” elektroniky do budoucna, protože s rozmachem pevného připojení a poklesem cen bezdrátových webkamer a poklesem složitosti jejich instalace, hodně lidí napadne, že by mohli nechat sledovat svůj domov, což by je nenapadlo, kdyby si měli koupit kamery a bezpečností instalaci za stovku tisíc. Ostatně, na USB porty nových routerů už můžete vesele a levně webkamery připojovat a občas se podívat do vlastního bytu, jakou párty tam vaše potomstvo rozjíždí. Na toto téma existují i weby, kam rodiče uploadují nejlepší záběry z toho, co takové webkamery zachytily :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook