Slíbený web2.0 zpravodaj je zde a jmenuje se Čertoděj

Před pár dny jsem tu slíbil v souvislosti s prodejem Jaggu, že zkusíme zprovoznit zpravodaj o moderních internetových aplikačních trendech (tedy o tom, čemu říkáme web2.0). Ještě to není zcela hotové, pár chybek zůstává, ale což už s tím, než to publikovat první květnový den. Web se jmenuje Čertoděj a je o čertovských dějích v internetu, jak jinak.

A co je na něm zajímavého: s Martinem Malým jsme se rozhodli pojmout jej formou akciového webu. Tedy vlastníky se stávají ti, kdo o web pečují. Jak? Nu, zbytečné tu to rozebírat, je to podrobněji rozepsané zde na Čertoději. Když se akciový web osvědčí, aplikujeme ho i jinde, jmenovitě Chronomag ten systém čeká, jen ho ověřit jako funkční 🙂

A proč takový web? Nu, i já si myslím, že něco takového je potřeba. Proč, to se mi nechce teď psát, mám toho za ten prodloužený víkend až nad hlavu, takže to zase někdy příště.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

5 komentářů

 • Ach jo, můžu trochu kritiky?
  Každý nový web (tento nevyjímaje) řeší publikační systém, design, striktně si vymezuje témata, kterým se bude věnovat. Ale všechny řeší komentáře postaru. Takže až přijde komentovaný (tedy zajímavý) článek, tak se v těch komentářích nepůjde vyznat (protože nejsou usledovatelná vlákna, protože vidím i balast).

  A ještě technická… Po registraci mě to přesune na http://carodej.cz/ což:
  Unable to determine IP address from host name for certodej.cz

 • Gratuluji ke spuštění nového projektu a přeji hodně úspěchů!!!

 • Rozhodně je to dobrý nápad. Třeba to podpoří rozvoj Web 2.0 projektů, kterých není na českém internetu mnoho.

  Akciový web je také zajímavá myšlenka. Sám jsem zvědav, jestli se ujme.

  Pokud budou na webu kvalitní články, mohl by se časem stát hodně odkazovaným zdrojem informací nejen pro novináře.

  Držím palce.

 • OT: moc vitam mobilni verzi Marigolda, jeste prosim vysvetlete mojemu mobilnimu IE v WM5, ze je web v utf-8 a bude to super!