Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

15 komentářů

 • Vysílání ČT24 se na webu nearchivuje, ale možná, že to využijí v jiných zpravodajských relacích.

 • Vsadil bych se, že to zopakují dnes ve 21:32 na ČT24.

 • Nebylo toto tema nahodou v hlavnich zpravach na CT1 v 19:15? A pokud se nepletu, tak tohle najdes urcite na netu – hlavni zpravy archivuji.

 • pochybuji, že by v hlavních zprávách dali 8 minutový rozhovor, možná leda pak později do té dvaadvacítky či jak se ten pořad jmenuje. Bohužel jsem to neviděl, zkusím jim napsat, jestli mi to nějak nepošlou. Když bych věděl, že to bude vysíláno na kanálu který nikdo nesleduje v čas který nikdo nesleduje, tak bych asi pět hodin svého času strávil nějak jinak. Alespoň mě to ale inspirovalo k napsání článku pro začátečníky na téma dialery a ostatní prevít, jak se proti tomu bránit: http://www.internetprovsechny.cz/clanek.php?cid=134

 • Ja bych je na internetu nejradeji zakazal !
  Proc ?
  Protoze diky tomu ze CT zacala vysilat po internetu tak ma diky blbemu zakonu pravo vybirat poplatky za televizi i od vsech co maji pocitac a pripojeni k internetu, byt skutecnou televizi nebo TV kartu nemaji (protoze maji zarizeni schopne prijmu CT).
  A to nemluvim o povinosti firem platit za kazde jedno PC neb na rozdil od soukromniku plati kazde zarizeni (vid clanky na Lupe a pod.)
  Takze proto by bylo nejlepe CT24 z internetu vykopnout.

 • [5] Kde se dá tato informace ověřit?

 • [5] to je dobrý, to mě nenapadlo, na tos přišel sám, nebo se o tom už někde psalo? Tak mě napadá, že je určtitě minimálně dalších sto zemí, kde mají podobný zákon a povinnost platit za televizi a zároveň má televize alespoň nějaký archív na internetu, tj. měl bych platit vlastně asi všechny. Už se těším, až po mě budou chtít peníze na alimenty pro svobodné matky, protože mám také zařízení, které umožňuje vznik těchto nákladů 😉

 • [7] Neco o tom utrousil Pu: http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2012282

 • Kupodivu zcela přesně to řeší ČT na svém webu:

  Osobní počítač, který je vybaven televizní kartou, je technickým zařízením, které má všechny parametry televizního přijímače. Je proto předmětem televizního poplatku.

  Televizní vysílání, které je možné přijímat na osobním počítači digitálně z internetu nebo části televizního vysílání, které je možno přijímat na mobilním telefonu, nejsou televizním vysíláním. Ani poskytovatelé internetových služeb ani mobilní operátoři nešíří televizní vysílání pro veřejnost, to znamená tak, aby bylo volně dostupné pro každého občana, ale poskytují tyto služby individuálně. Osobní počítač (bez televizní karty) a mobilní telefon nejsou televizním přijímačem ve smyslu cit. zákona a nepodléhají platbě televizního poplatku.

  text

 • Ano článek byl na Pooh i jiných serverech a televizní poplatek je v zákoně řešen dost podivně takže by záleželo od šikovnosti právníků. Nicméně v budoucnosti to bude hrozit určitě. Více na Platíte za své PC poplatky Rozhlasu a Televizi?

 • [5] to je nazor hodny tesani do kamene. 🙂
  Nesir prosim te paniku! 😀

  Nic takoveho samozrejme nehrozi. To se resilo uz kdysi, kdyz zacalo prvni vysilani televize v mobilu a hlavne kdyz se objeviluy prvni telefony s radiem.

  Za radio v mobilu bys mel platit.
  Za streamovane radio a televizi v pocitaci, telefonu nebo cimkoli jinem nic platit nemusis, to neni televiznim ani radiovym vysilanim. To je proste stream po internetu.

 • noname:
  Neco na takove tema mi prislo dneska v press reportu.
  CT1 – Udalosti: "Internet: Bezpečnější připojení"
  <http://archiv.newton.cz/tvr/2005/06/16/e972686f7866e6c221ec21f9144be57c.asp…>

 • [5] Nene, to jsou bludy. Náš zákon mluví jen o zařízení určených pro příjem tel. signálu vysílaného z pozeminích stanic podle licence. Z toho vyplývá, že za satelitní TV se platí jiné společnosti a na internet se zákon nevztahuje vůbec, je to svobodné médium.

  Btw. CT24 nearchivuje všechno, takže jestli to do týdne nenalezněš v archivu, asi to vypustili…

 • [14] Nas zakon nerika nic o pozemnim vysilani a televiznim vysilani. "platí se ze zařízení technicky
  způsobilého k  individuálně volitelné reprodukci televizního
  vysílání bez ohledu na způsob příjmu" a asi uznate, ze pocitac v soucasnosti umoznuje "reprodukovat" televizni vysilani i kdyz nema TV kartu. Ze CT od zpoplatneni dobrovolne ustoupila je chvalyhodne, ale nic to neslibuje do budoucna…