Skype novinky: iSkoot pro levné mobilování, SkypePal pro placení a WiFi Skype telefon

Trojice zajímavých nových práv týkajících se Skype.

iSkoot

Tak za prvé zajímavý software iSkoot (ať mi nikdo neříká, že to není narážka na skoty). Tento software umí přijmout na počítači příchozí hovor na váš Skype a přesměruje jej přes službu SkypeOut na vámi zadané telefonní číslo, třeba na váš mobil. A když vám někdo volá na Skype, může vám on volat zdarma a vy platíte ten hovor jako volání přes SkypeOut, tedy prakticky za pár haléřů. Pro řadu lidí to může být zajímavé. Web iSkoot. Prý zainvestováno Skype. Software se platí 10 USD za rok, demo na měsíc zdarma.

SkypePal

Další zajímavostí je chystané rozhraní SkypePal, které by umožnilo uživatelům s předplaceným kreditem (tedy se službou SkypeOut) pomocí tohoto účtu platit za nejrůznější služby a zboží. Vzhledem k tomu, že počet uživatelů SkypeOut jde do milionu, může to být zajímavé a rozhodně by to napovídalo, kam by se mohly ubírat kroky Skype pro zinkasování a finanční vytěžení jeho jedinečné komunity. První info najdete zde ve fóru Skype, zde je pak návrh pro API ke SkypePal – zatím draft. Ovšem je za tím Connectotel.

Skype WiFi telefon

Další lahůdku na sebe práskl Skype na svém blogu. Chystá se WiFi telefon. Nic víc o něm není na tuty známo, měl by umožnit přijímat a realizovat hovory přes váš Skype účet bez zaplého počítače, takže vlastně první čistě hardware telefon pro Skype. Pár lidí už soudí, že bude stát kolem 150-200 dolarů, já bych se obával tak dvojnásobku. Telefon prý má dělat UTStarcom, který ale není známý tím, že by příliš držel termíny. Ano, je to ta firma, co designuje modemy pro IP Wireless a se kterými se tady setkáme u T-Mobile.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

8 komentářů

 • Hm wifi telefony podporující Skype jsou už dávno na trhu stojí cca 4000 a výše … např
  http://gadgets.mobilmania.cz/?q=node/75
  http://www.zyxel.com/product/P2000W.php….
  Skype out pro mobily je v ČR asi cca 6 kč :-)) takže byste se pěkně prohli …

 • [1] Nejsou na trhu. Telefony, které zmiňujete, nepoběží bez připojení na počítač, kde vám běží skype. Tenhle pojede uplně stejně jako dnešní DECTy, akorát přes WiFi a napojený na skype. Dost rozdíl…

 • [2] Jen upřesňuji vlastně na téhle stránce

  http://gadgets.mobilmania.cz/?q=node/75
  jsem narazil na komentář :

  Roman K.
  St, 18/05/2005 – 15:01

  Nemáte pravdu, Skype na vypnutém počítači funguje. I na našem trhu najdete několik Skype kompatibiliních telefonů, které fungují bez připojeného počítače, stačí je pouze připojit k počítačové síti – velmi povodený je například WiFi Skype telefonek od Zyxelu, a tak bychom mohli pokračovat Takže můžu telefonovat přes Skype, i když mám počítač vypnutý…

  A tak jsem si milý telefon našel ..

  http://www.wifiobchod.cz/good.php?goodId=285

  Nemám s ním zkušenosti ale dle výše uvedeného a referencí kolegů by měl stačit WiFi acces point… BEru to jen jako inspiraci a blbě jsem to popsal .. Sorry

 • [3] SIP != Skype

 • [3] pravdu nemá ten komentář. Ten zyxel znám a mohu vás ujistit, skype nepodporuje, jen sip, skype se přes wifi dá rozchodit jen přes pda s pocketpc, tedy zatím. a to je drahý špás na levné volání.

  hledal jsem důkladně a opravdu zatím není žádný autonomní hw telefon pro skype.

 • [5] Ano, opravdu na trhu není žádný autonomní HW telefon pro Skype. Pokud by byl, u nás na SkypeHardware.cz by byl jistě v nabídce :o)

 • [1] To jo pane. Ale jsou WiFi?

 • Thank you for some other informative blog. Where else may I get
  that kind of info written in such an ideal means?

  I’ve a challenge that I’m just now working on, and I have
  been at the glance out for such information.