Sítě 3G budou podle Tele2 ziskové v roce 2010


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Sedm let dělí údajně provozovatele 3G sítí od okamžiku, kdy dosáhnou zisku. Deník Právo dnes píše: „Ziskovosti mobilního telefonování třetí generace (3G) se pravděpodobně dožije až příští generace. Šéf švédského operátora Tele2 v pondělí řekl, že ziskovost se dá na tomto poli očekávat až kolem roku 2010. Odhad Tele2 je pesimističtější než předpovědi domácího konkurenta pod jménem „3“ – skupiny hongkongského konglomerátu Hutchison Whampoa a švédské investiční společnosti Investor. Tento operátor zahájí provoz sítě 3G letos v červnu a očekává vyrovnanou bilanci do čtyř až pěti let.“


Prohlásil to šéf Tele2 Lars-Johan Jarnheimer – můj oblíbenec, protože má na ekonomickou stránku fungování čístě 3G sítí podobně opatrný názor jako já. Nu, operátorů, kterým se na 3G ziskovost chce čekat, pomalu ubývá a opatrnost je na místě.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.