Simtoolkitová pařba: Turbo SIM toolkit adaptér

Patrick Zandl · 14. březen 2004

Občas mi chodí do mailu různé tiskové zprávy nejrůznějších firem, co vyrábějí čipové karty (G&D, Gemplus atd), kde se dočítám, jakých úžasných pokroků se dosáhlo při výrobě SIM karet, dokonce jsem v Cannes dostal SIM kartu s jedním megem paměti, ale jak tušíte, je mi na houby. Tyhle tiskové zprávy jsou o skvělých produktech, ale mají drobnou nevýhodu: bez objednávky operátora se ke koncovému klientovi nedostanou. Zprávu o české firmě Bladox jsem původně také málem vyhodil, pak ale ve mne zahlodal červíček, protože česká firma, která nabízí prostor 2MB a vlastní STA (Sim Toolkit Aplikace), to už je divné - jakpak by takovou SIM kartu asi vyráběli?

Takže nyní chvíle soustředění: Turbo SIM Toolkit Adaptér je hardware adaptér pro vaši SIM kartu a mobil, který nabízí dodatečné toolkitové aplikace, například prostor 2MB pro ukládání SMS zpráv, jejich šifrování, odesílání přímo na displej, odesílání SMS se CellID, vytváření kopií více SIM karet do tohoto adaptéru a mnoho dalších chuťovek. Pokud by vám to nestačilo a nestačily vám i ty aplikace, co tam jsou a nejmenoval jsem je, můžete si vlastní vyvinout a dohrát. Aplikace jsou poskytovány jako open source. Zařízení by se také mohlo hodit pro vývoj vlastních mobilních aplikací jako je dálkové ovládání spotřebičů atd...

Celá finta je v tom, že řešení je opravdu adaptérem - do něj vložíte SIM kartu a ono obsahuje paměť a vlastní procesor, to vše připojíte do čtečky SIM karty vašeho telefonu, zakrytujete krytem telefonu a máte vystaráno. Jak to vypadá na Nokia 3310 vidno z obrázku.

Bladox Turbo SIM Toolkit Adaptér

Celý adaptér i s 2MB kartou (měly by jít dokupovat časem i větší) stojí zhruba dvě tisícovky, výrobce má řešení vhodné pro zakrytování právě pod Nokia 3310 a prý budou i další. To je fakt - zajímalo by mne, jak to já nacpu pod kryt Nokia 6800 natož LG7100 - tam opravdu místo pod baterkou není. Ale jako výrobek to vypadá velmi slušně, už jsem se drze přihlásil jako zájemce o vyzkoušení, protože tohle je věc, kterou lze chválit podle papírových parametrů, ve skutečnosti to ale může být na houby. Tak uvidíme :) Zdroj: Bladox.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook