Siemens představí v Cannes nové mobily s PTT over Cellular


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Už je to prakticky oficiálně potvrzené: Siemens bude v Cannes představovat nové mobily vybavené funkcí Push to talk over Cellular. Zatím se hovoří o dvou mobilech vybavených touto funkcí, jeden by měl být manažerský, druhý střední třídy do terénu – takže řekněme S a M řada, ovšem to není oficiální informace. Jak se budou jmenovat a jaké funkce budou obsahovat, to mi zatím kromě onoho PTT není definitivně známo, ačkoliv hádat bychom jistě mohli.


Software pro PTT dodává pro Siemens firma Ubiquity specializovaná hlavně na produkty týkající se SIP protokolu a přenosu hlasu v IP sítích. Tedy má k PTT blízko. Siemens bude tedy patrně první firma, která představí ucelené PTT řešení pro mobilní sítě – jak mobilní telefony, tak aplikaci pro síť. Jsem na to zvědav, dostal jsem pozvánku na presentaci, má být hned v pondělí 23. února, takže budu referovat, jaké jsou praktické zkušenosti.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.