Siemens o bezproblémovém roamingu mezi WiFi a GPRS, bezdráty od Radiokomunikací

Patrick Zandl · 22. únor 2003

V Cannes ukazoval Siemens bezproblémový (seamless tomu říkají) roaming mezi WiFi a GPRS. Předváděli to na té hezké lodičce, co kotvila v zálivu a viděl to z nás všech jen Honza. A ten tvrdí, že to sice fungovalo, jenže to Siemens zatím není schopen vyrobit. A jak se to používá? Jednoduše: surfujete na WiFi a v okamžiku, kdy se dostanete mimo jeho pokrytí, přejdete ihned do GPRS dat a ani nepřerušíte surfování. Správná obchodní otázka zní, zda to lidí budou chtít - přechodem z WiFi na GPRS také přejdete asi na stonásobnou cenu. A o tom bych se třeba já radši dozvěděl dříve, než z měsíčního vyúčtování. Navíc nás s Honzou napadá, zda by se to nedalo řešit celé čistě softwarově - klientík by hlídal, kdy spadne WiFi připojení a ihned sestavil GPRS připojení. Ostatně, pokud máte Nokia D211 PCMCIA kartu (na které to ostatně Siemens předváděl), tak vám to podobně funguje, jen musíte přepnout aplikaci a dvakrát odkliknout OK...

Na Mobil.cz vyšel recenzní článeček věnovaný nabídce bezdrátového připojení Bluetone od Českých Radiokomunikací. Celé je to v levnější variantě řešené na Breeznetu a ne na WiFi. Článek psal Petr Pavlík, takže je to technicky dobře informativní a článek najdete zde. Osobně mi to přijde atraktivní spíše jen tam, kde jiná  varianta není (samozřejmě kromě naprosto neatraktivního Českého Telecomu).

Na závěr bonusový link mimo WiFi oblast, ale pro hračičky (děkuji Hynkovi za tip): co všechno se dá dělat s mikrovlnkou (když přítelkyně/manželka/matka není doma) - například se žárovkou nebo CDčkem. Vhodné pro filmaře fantasy, když chtějí natočit výborný fireball :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook