Siemens Gigaset SL75 WLAN

Siemens Gigaset SL75 WLAN

Siemens představil nový VoIP telefon s podporou WiFi a to hned na standardech 802.11b/g. Jde o Siemens Gigaset SL75 WLAN, ke standardní výbavě patří zejména protokol SIP a také vestavěný fotaparát a barevný displej 4k barev s rozlišením 128 x 128 bodů. Vyfocené fotografie lze ihned odesílat přes email, email lze také na telefonu číst, jen psaní není asi nejpohodlnější, je použita stejná klávesnice, jako na mobilech.

Telefon má být v prodeji v listopadu 2005 za cenu 299 euro. To není zrovna málo, ale snad za tu cenu půjde o spolehlivější kousek, než jsou současné WiFi telefony…

Tisková zpráva a PDF s podrobnostmi je zde na stránkách Siemens.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

9 komentářů

 • fotak je hrozive zbytecna vec 🙁 a o tisicovku tu hracku zdrazuje. Ma nekdo zkusenosti s tim WiFi telefonem od Zyxelu ? Mohl by pripadne cteny Marigold napsat, na ktery telefon svoji zminkou o spolehlivosti narazi ?

 • hlavní problém WiFi telefonů je stále ještě neexistence a tedy nepodpora 802.11e standardu, tedy QoS over Wireless. V červenci již došlo k 99% shodě všech zainteresovaných, tak snad to někdy dopadne. Do té doby se nedá využívat hlavní výhody, tedy sdílené infrastruktury, protože jakmile někdo chce přenést nějaký ethernet-like soubor s 1500 byte rámci, tak udělá prodlevy. Takže se to řeší nějakými firemními obezličkami, které ale nejsou vzájemně interoperabilní a jsou tedy i dražší. Až bude .11e, tak není důvod nepochybovat o tom, že ceny WiFi telefonů klesnou na cenu současných jinak bezdrátových typů – součástky jsou stejně drahé, jejich počet bude podstatně vyšší, kvůli možným dalším fičurám, lepšímu dosahu, společné infrastruktuře atd. Už teď se dají sehnat při stovkových odběrech na první pohled a omak wifi telefony za 60-70$. Při ještě větších odběrech se dá jít ještě na méně.

 • a nebude problem se slabym vysilacim vykonem wi-fi? S malou antenou ma wi-fi dosah par set metru, to budou muset byt AP hodne huste.

 • [3] Vetsinu kancelari snad pokryjes zcela bez problemu, ne?

  Pokud ovsem nepredpokladas, ze to nahradi mobil a pokud neocekavas plosne pokryti WiFi sitemi s volnym pristupem. Coz by bylo hodne nerealne ocekavani.

 • Hm, daleko vic by se mi libil nejaky VoIP-DECT konverter, jako treba Gigaset M34, ale konkretne treba ten funguje jenom se Skype a to jeste jen s verzi, ktera je primo na dodanem CD.

  Nebo je podle me dalsi moznost GSM mobil se zabudovanou podporou Wi-Fi, jako treba Motorola CN620, neco ve stylu – clovek prijde domu a jeho mobil se automaticky zapne i Wi-Fi cast a clovek pak vola pres VoIP. Akorat si nedokazu predstavit tu spotrebu 🙂

 • [1] Ano, Prestige 2000 .. velmi nekvalitni kousek HW :((

 • [6] Dekuju za upozorneni, uz jsem se ho chystal koupit… tak holt asi budu muset zustat sveho Budgetone, se kterym jsem nastesti zatim zadne problemy nezaznamenal…

 • Umi to WPA-PSK?
  Uz tohle nekdo udelal i do klasickyho GSM telefonu?

 • [7] Prestige 2000 mam doma: zpocatku jsem mel trochu problem s konfiguraci (ovsem tezko rici zda to byl problem u operatora, v telefonu nebo ve firewallu). Dneska uz funguje bez problemu a (zatim) jsem celkem rad, ze jsem koupil tenhle telefon a ne kombinaci VoIP adapteru a DECT telefonu (potreboval jsem bezdrat).