Seznam mne zahrnuje tsunami návštěvníků

Nedávno jsem tu napsal článek s odkazem na satelitní fotografie oblastí postižených tsunami. Článek zaindexovaly vyhledávače (ha, pamatujete na doby, kdy se na návštěvu vyhledávače a zaindexování webu čekalo dva měsíce a slavilo se to jako svátek?) a pak se začaly dít věci. Začalo sem lozit nějak moc lidí. A je to zajímavé, jaký poměr je mezi Seznamem, Atlasem a Centrem.

Tady musím říct, že přes veškerou úctu, kterou chovám k Michalovi, jsem si nikdy nemyslel, že by se Atlas (natož Centrum) účinností a návštěvností vyhledávače blížilo byť jen trochu k Seznamu. Píárově to vypadá jako vyrovnaný souboj, do statistik portálu se zahrnuje leccos, pokud se ale podíváte na to, kolik lidí opravdu přichází z jednotlivých portálů, rozdíly jsou řádové.

V nejúspěšnější den (5. ledna) ze Seznamu přišlo mírně přes 1000 lidí (tedy odkliků). Bylo to proto, že se odkaz na můj článek s titulkem Tsunami fotografie před a po (a o úloze družic) objevil na posledním místě na první stránce, pokud jste do vyhledávacího políčka na titulce Seznamu napsali tsunami a odpálili to. V ten samý den (rovněž nejúspěšnější) ke mně přivedl Atlas zhruba 70 lidí – i zde byl můj výsledek na první stránce, pokud jste zadali na titulce Atlasu tsunami.

Centrum a Morfeo jsem v refererech naměřil jednotkami odkazů – odkaz na tento článek se nikde na prvních pozicích na Centru neobjevil.

Výsledkem samozřejmě je, že článek s odkazy na fotografie má již nyní něco přes pět tisíc shlédnutí, což je na marigoldí poměry velmi hodně a na jiné poměry je to slušné číslo. Přitom zde je třeba poznamenat, že shlédnutí článku je na Marigoldovi extrémně podhodnocené číslo, protože článek si řada lidí přečte na titulní stránce či v archivu, aniž by si jej rozklikli (je tam plný text), čímž se shlédnutí nezapočítá.

Jaký je závěr? Za ten rok, kdy jsem poměry portálů moc nesledoval, se nic nezměnilo. Podle píár svalů to vypadá, jako že Centrum a Atlas jsou zhruba stejně na tom se Seznamem, ale skutečné výsledky tomuhle dojmu vůbec neodpovídají.

PS: Abych odstranil podezření, že jsem se do výsledků probojoval nějakou zázračnou SEO optimalizací (já? haha) – článek byl opravdu o tsunami fotkách a navedl lidi na druhý klik tam, kam potřebovali. Dostat se k cíli na dva kliky je podle mne slušný výsledek a ty fotky tsunami ze satelitů jsou opravdu skvělé.

PPS: A chcete konspirativní teorii? Tsunami nebyla přírodní, byla to zkoušeka americké vojenské technologie pro “tsuwar”. Podrobnosti zde. Wow 8)

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

11 komentářů

 • No, teda nevim – pokud jsi na Seznamu na konci prvni stranky a na Centru nejsi videt, tak je pomerne jasne, ze ze Seznamu bude vic navstevniku 😉

  Treba takova nadace Adra ma zrejme zcela opacny dojem 😉

 • [1] ale jo, ja jsem to ani tak neporovnaval s centrem, jako seznam vs. atlas, kde podminky byly vyrovnane. atlas a centrum bude hodne nastejno.

  S tou adrou to nechapu…? o co jde?

 • Tsuwar – to je pěkná "maškárada", dobrý námět pro Toma Clancyho…

 • Mě se zdá že Cnetrum ten tvůj článek původní článek o družicových fotkách ještě ani neindexuje. Centrun je vtomhle divný. http://binarniladin.bloguje.cz/89802_item.php

 • [4] ano, to se mi taky zdá, protože jsem ho tam nedohledal. Ale nechtěl jsem tento poznatek přeceňovat, protože jsem tomuu zase tolik casu nevěnoval…

 • To jenom potvrzuje, ze kdyz zakaznikum rikam, aby si zaplatili seznam, ze ostatni portaly jsou vyhozene penize, mam pravdu 🙂

 • [2] ADRA je prvni odkaz na Centru a na Seznamu neni 😉

 • At ziji konspirativni teorie 😉 Jedina chybicka (ehm, vlastne – fakt se jim ta konspirace povedla) je, ze jak zaznamy seizmografu evropskych, tak japonskych (pokud se rozhodnu neverit americanum a commonwealthu) to nejak nepotvrzuji – asi (odhadem) minutove otresy pred hlavnim narazem jsou patrne uplne vsude. A ze tech dat ke zfalsovani na mnoha ruznych mistech bylo opravdu hodne ^_^.

  Skoda, ze si dneska clovek muze mnoho veci overit sam vlastni iniciativou… ubira to te tajemnosti neznamych spiknuti v detektivkach a thrillerech 🙂

 • [8] Jo, už dlouho si říkám, že bych si měl na internetu provést výzkum k Ecově Foucaltovu kyvadlu. 😉

 • Jeste bych upresnil – nemel to byt ani tak zamer celych USA, ale jen jejich sionisticke kliky (coz ovsem polosileny autor vicemene ztotoznuje).

 • Na to není potřeba žádné SEO umění. Blog:CMS je SEO-friendly (i když pár chybiček by se našlo) a Marigold má vysoký PR/JR. To naprosto stačí.