Setkání TechCrunch proběhne v květnu v Praze

Patrick Zandl · 25. duben 2008

Tohle je milý husarský kousek. Setkání lidí kolem internetu TechCrunch proběhně 23. května v Praze. A to je věc, která stojí za pozornost, protože narozdíl od nejrůznějších konferencí, je tohle zcela neformální setkání, kde máte šanci přijít a potkat se s lidmi z “velkého internetu” na všech možných stranách oceánů (taky všech možných).

Setkání TechCrunch pořádá stejnojmenný a velmi renomovaný blog TechCrunch založený Michaelem Arringtonem v červnu 2005 (ano, Marigold je starší :). Přirovnání k Marigoldovi není tak od věci, píše se tam o spoustě zajímavých věcí kolem internetu a kdo umí anglicky a internet ho zajímá, tak tam alespoň jednou za čas zavítá. To je také důvod, proč setkání TechCrunche bývají zajímavá: prostě tam vždy narazíte na lidi, se kterými stojí za to si popovídat. A kromě toho se tam neplatí vstupné, je to prostě v nějaké hospůdce, tam vlezete a bavíte se s kým chcete.

Zažil jsem jedno takové setkání v Barceloně, kam dorazil další z významných postav TechCrunche John Biggs. Potkal jsem tam asi dvacítku lidí, většiny z nich jsem se stihl vyptat na to, co dělají a většinou to bylo hodně zajímavé, protože dělali něco, o čem jsem netušil, že jde. Co třeba portál o sociální zodpovědnosti firem? Geolokační hra pro mobily, která se na konec roku spustí na německém trhu. Portál pro automatické refinancování hypoték (ve Španělsku) atd. Bylo to zajímavé, akorát nezvyklé v tom, že bylo potřeba za každým přijít a ptát se ho, co dělá. Všichni odpovídali rádi, ale to, že to nemělo pevně danný program mne chvíli mátlo :)

Zvažte to. Příležitostí k setkání s lidmi z cizojazyčného internetu bývá málo a je to tedy něco jiného, než Open Coffe. Přitom kontakt s “internetem tam venku” potřebujeme jako sůl, se mi občas zdá. K nám většinou zavítají markeťáci velkých firem a krmí nás powerpointovou moučkou, ze které na mne už občas leze nemoc šíleného investora. Takže změna přijde vhod.

Místo a čas setkání bude upřesněno, uvažuje se Restaurace Zvonařka a večer. Fórum k tomu vzniklo i na Facebooku, já ještě budu reportovat a dorazím tam.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook