Setkání TechCrunch proběhne v květnu v Praze

Tohle je milý husarský kousek. Setkání lidí kolem internetu TechCrunch proběhně 23. května v Praze. A to je věc, která stojí za pozornost, protože narozdíl od nejrůznějších konferencí, je tohle zcela neformální setkání, kde máte šanci přijít a potkat se s lidmi z „velkého internetu“ na všech možných stranách oceánů (taky všech možných).

Setkání TechCrunch pořádá stejnojmenný a velmi renomovaný blog TechCrunch založený Michaelem Arringtonem v červnu 2005 (ano, Marigold je starší :). Přirovnání k Marigoldovi není tak od věci, píše se tam o spoustě zajímavých věcí kolem internetu a kdo umí anglicky a internet ho zajímá, tak tam alespoň jednou za čas zavítá. To je také důvod, proč setkání TechCrunche bývají zajímavá: prostě tam vždy narazíte na lidi, se kterými stojí za to si popovídat. A kromě toho se tam neplatí vstupné, je to prostě v nějaké hospůdce, tam vlezete a bavíte se s kým chcete.

Zažil jsem jedno takové setkání v Barceloně, kam dorazil další z významných postav TechCrunche John Biggs. Potkal jsem tam asi dvacítku lidí, většiny z nich jsem se stihl vyptat na to, co dělají a většinou to bylo hodně zajímavé, protože dělali něco, o čem jsem netušil, že jde. Co třeba portál o sociální zodpovědnosti firem? Geolokační hra pro mobily, která se na konec roku spustí na německém trhu. Portál pro automatické refinancování hypoték (ve Španělsku) atd. Bylo to zajímavé, akorát nezvyklé v tom, že bylo potřeba za každým přijít a ptát se ho, co dělá. Všichni odpovídali rádi, ale to, že to nemělo pevně danný program mne chvíli mátlo 🙂

Zvažte to. Příležitostí k setkání s lidmi z cizojazyčného internetu bývá málo a je to tedy něco jiného, než Open Coffe. Přitom kontakt s „internetem tam venku“ potřebujeme jako sůl, se mi občas zdá. K nám většinou zavítají markeťáci velkých firem a krmí nás powerpointovou moučkou, ze které na mne už občas leze nemoc šíleného investora. Takže změna přijde vhod.

Místo a čas setkání bude upřesněno, uvažuje se Restaurace Zvonařka a večer. Fórum k tomu vzniklo i na Facebooku, já ještě budu reportovat a dorazím tam.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

7 komentářů

 • BTW: Tangero Koukal jsem ze te RaDo tentokrat bere za autorïtu a dokonce uverejnil tvuj nazor 🙂

 • Přesně tak, kontakt s “internetem tam venku” potřebujeme jako sůl, se mi občas zdá 🙂 Možná se TC lidem svojí návštěvou podaří vyburcovat místní komunitu k větší aktivitě. Sledujte BuzzMagCast #4, kde Jack o TC Meet-upu mluví na kameru (česky).

  Srovnání s OpenCoffee docela na místě, Tuesday Bussines Network se o akci tak nejak chtěli postarat, ale TC lidi jejich „návrhy“ tak nějak ignorovali. No těším se jako malý dítě, jak na ten mezinárodní kontext, tak na to, že uvidím kdo jsou u nás ty real hardcore fans (nějakou představu už samozřejmě mám).

  Jinak Patricku super, že tady máš SezWho. Ještě by to mohlo nasadit víc lidí ať to má nějaký vliv na kvalitu konverzací na cz blozích (jako u tebe super, jinde to často víc drhne).

  Uvidíme se všichni 23. května

 • Jinak by bylo ještě dobrý říct, že akci v Praze zařizuje Jack DeNeut, který sezení navíc ze svého sponzoruje 50 tisíci korunami.

 • Promiň, ale „Přirovnání k Marigoldovi není tak od věci, píše se tam o spoustě zajímavých věcí kolem internetu a kdo umí anglicky a internet ho zajímá, tak tam alespoň jednou za čas zavítá.“ je trochu imbecilně sebevědomé..

 • @ Alex:

  To prirovnanie nie je imbecilně sebevědomé. Ani Tvoj prispevok taky nie je.
  Mier v dusi.
  miro novak

 • Vůbec bych neřekl, že je to od věci a to srovnání naprosto sedí. Tak jako každej po světě zná Roberta Scobla, Jasona Calacanise a Arringtona jako vrchol A-list blogerů, podobně u nás je to Patrick, Fandor, …sebevědomí je dobrá věc když je na místě, takovému přístupu fandím.

 • tywole, že já si pro tu cestu z Kanady nevybral lepší datum 🙁