Marigold.cz » Series 60 má problémy s lepším rozlišením
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

V Cannes se také diskutovalo o výhodách a nevýhodách jednotlivých operačních systémů pro mobily. A narazilo se na to, že dnes nejrozšířenější grafické prostředí Series 60 produkované firmou Nokia nad systémem Symbian a licencované dalším firmám (Siemens a Sendo již nabízejí své výrobky s S60) má velký problém. Tím je nemožnost zvýšit rozlišení displeje. Series 60 totiž jako maximální rozlišení definuje 176 x 208 obrazových bodů. To je také důvod, proč se někteří výrobci obracejí k jiným systémům – Windows Mobile si poradí i s 320 x 240 rozlišení QVGA (ačkoliv licence pro WM stojí 20 USD a pro Symbina + S60 10 USD na zařízení).


Vytvořit upgrade pro Series 60 s podporou vyššího rozlišení, nebude taková legrace. Tím by totiž podle všeho začaly být problémy se zpětnou kompatibilitou se staršími aplikacemi – ačkoliv i to se dá řešit například násilnou interpolací starších aplikací do nového rozlišení.


Nokia se v Cannes k problému nevyjádřila ani oficiálně, ani neoficiálně. Na jednu stranu ale má pravdu – Series 60 je určena pro chytré telefony a ty nemají zase tak velké obrazovky. Jenže do budoucna s tím problém být může – Symbian bez grafické nadstavby je prakticky nepoužitelný, pokud si ji k němu nechcete vytvořit nebo licencovat ericssoní UIQ. Ten ale není zdaleka tak populární, jako Series 60 a zřejmě bude mít podobný problém…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:51 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář