Series 60 drobky: Quickoffice Premier, Frozen Bubble a Yetisport pro mobily


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tyhle dvě aplikace nejde nezmínit – jsou pro Series 60 a potěší mnoho uživatelů, ačkoliv v tom prvním případě pouze za penízky. Poslední hra je čistě J2ME, takže bude pro všechny…

QuickOffice pro Series 60

Quickoffice Premier je variace oblíbeného kancelářského balíku pro PDA určená pro Series 60/UIQ. Díky Quickoffice lze editovat, upravovat a vytvářet soubory z Microsoft Office. Lze editovat PowerPoint, Excel i Word soubory včetně většiny atributů, ačkoliv zobrazení na displeji může být občas hodně schematické. Soubory lze zpracovávat jak ty uložené v paměti, tak – a to je důležité – přijaté emailem. To vše za 50 USD, trial verze je dostupná. Výrobcem je Cutting Edge software. Detaily zde.

Veselé bubliny...

Pro zlepšení nálady je tu hra Frozen Bubble – ta je dokonce zadarmo pod GPL licencí, na svědomí ji má firma NewLC (ta také vyhlásila letní soutěž o nejlepší Symbian mobilní aplikaci). Hra je pro Series 60 a je to veselá pařba, jen instalace 450 Kb není zrovna málo. Samostatný web je na frozen-bubble.org

A do třetice už to není Symbian aplikace, ale klasický J2ME pro leckteré mobilní telefony. Oblibené Yeti hrátky (odpalování tučňáku atd) jsou už i na mobily, za 50 Kč s DPH u Redbossáků.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.