Seriál natáčený pomocí počítačové hry

Patrick Zandl · 26. leden 2005

Odchýlím se od tématu Marigolda k něčemu, co mne zaujalo. Měli jsme tu počítačové hry podle filmů, měli jsme tu už i filmy podle počítačových her. The Strangerhood je seriál natočený pomocí počítačové hry, konkrétně The Sims 2. Cožeto? Několik lidí (zvoucích se Roster Teeth) se rozhodlo, že si natočí seriál a aby moc neutráceli, tak k tomu použili hru The Sims 2. Ta totiž umožňuje ukládat průběh hry do videosouboru a tak tvůrci seriálu nasimulují nějakou scénku ve hře, tu pak sestříhají, doprovodí hudbou a odabují. Seriál The Strangerhood tedy vytváří čtyři Xboxy a balík Premiere na jednom PC.

seriál

Proč by ne, South Park také nestojí na do detailů renderované 3G grafice a postavičky z The Sims 2 jsou docela věrné. Jde především o dialogy a o vtip, ačkoliv samotné vizuální provedení je překvapivě dobré. Jednotlivé epizody si můžete stáhnout zde.

Od autorů to není první pokus. Podobným způsobem produkovali již seriál Red vs Blue, který byl založený na nějaké střílečce (nepoznám to, Doom?). A autoři jej vydali i na DVD - jak by ne, pálička DVD je také už docela levný tovar …

Update: české titulky jsou zde, (via Marconi)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook