Segue SoftAP – softwarový access point pro Windows


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tohle je software, na jaký jsme si pro Windows z neznámého důvodu museli dlouho počkat, protože pro Mac OS je na trhu tak odhadem pět let. Segue SoftAP je softwarový přístupový bod – program, který z vaší WiFi karty v počítači udělá APčko a umožní ostatním lidem sdílet internetové připojení ve vašem počítači. Kromě toho vám umožní jednoduše a snadno nastavit ad-hoc síť, pokud byste to potřebovali. Program automaticky zjistí, jak jste připojeni a tuto linku nabídne přes WiFi ku sdílení ostatním.

Segue SoftAP

Podívejme se na podporované funkce. Z pohledu bezpečnosti je to jednoduché, tam to závisí na tom, co podporuje vaše WiFi karta – podpora je pro WEP i WPA. Z dalších funkcí si můžete nabídnout dynamický routing přes TCP/IP, VPN pass-through (IPSec, L2TP), NAT, PPTP, PPPoE, DHCP klienta a DHCP server přes Microsoft ICS (InternetConnection Sharing). Pro některé čipsety (a SoftAP jich má podporovat hodně) je v nabídce i WDS.

SoftAP bude v prodeji za 20 USD v průběhu měsíce zde na stránkách výrobce, výrobce PCTel se snaží jej nabídnout i výrobcům WiFi karet, tak třeba se někde časem najde v přidaném balíku. Stránky produktu jsou zde.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

2 komentáře

  • zajmá mne tento soft a bude možné regulovat šířku pásma,trafic

  • [1] O tom dost pochybuji, je to jen jednoduchý soft, ale třeba nás překvapí…