SARS ohrožuje výrobu WiFi, Linksys přísahal na 802.11g upgrade, Cinetik na startu

Patrick Zandl · 3. duben 2003

Většina výrobků WiFi je produkována v Asii, kde zrovna řádí SARS, nějaký speciální zápal plic. Nu a mnozí výrobci kvůli této epidemii museli omezit výrobu. 85 procent WiFi techniky je z Číny a z Tchajwanu. Takže se může stát, že WiFi mírně podraží nebo bude omezeně dostupné. U nás se ale podle mne maximálně nebude chvíli zlevňovat - je tu už tak dražší než v USA. Názor přinesl 802.11 Planet.

Zástupci Levi nás ujistili, že Linksys slíbil provést upgrade firmware svých výrobků s podporou 802.11g z draftu na schválenou normu, takže si jeho výrobky můžete kupovat bez obav, stačí pak do výrobku nahrát nový firmware. To je dobrá zpráva. Ostatně recenzi Linksys WRT54G, tedy routeru s podporou 802.11g najdete zde.

Omlouvám se, včera jsme pustili pilotní testy Cinetiku, jenž by nás měl trochu živit, tož se dnes budu více věnovat lazení chyb na něm a méně WiFi. O tom, co je to Cinetik, najdete více například na Technetu nebo na DigiWebu. Sám o tom napíšu později ještě něco moudrého a filosofického :) Mršouni z Technetu zveřejnili hesla do testování, takže to na žádný moc neveřejný test nevypadá :( Navíc mám dneska tři důležité schůzky a potřeboval bych se naklonovat. Dokonce jsem si vzal košili a místo džín kalhoty! Vzkaz Martinu Koptovi: už žádné příspěvky na téma HTML/CSS, vážně :) A Lahvoňovi děkuji za podporu při kandidatuře :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook