SARS ohrožuje výrobu WiFi, Linksys přísahal na 802.11g upgrade, Cinetik na startu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Většina výrobků WiFi je produkována v Asii, kde zrovna řádí SARS, nějaký speciální zápal plic. Nu a mnozí výrobci kvůli této epidemii museli omezit výrobu. 85 procent WiFi techniky je z Číny a z Tchajwanu. Takže se může stát, že WiFi mírně podraží nebo bude omezeně dostupné. U nás se ale podle mne maximálně nebude chvíli zlevňovat – je tu už tak dražší než v USA. Názor přinesl 802.11 Planet.


Zástupci Levi nás ujistili, že Linksys slíbil provést upgrade firmware svých výrobků s podporou 802.11g z draftu na schválenou normu, takže si jeho výrobky můžete kupovat bez obav, stačí pak do výrobku nahrát nový firmware. To je dobrá zpráva. Ostatně recenzi Linksys WRT54G, tedy routeru s podporou 802.11g najdete zde.


Omlouvám se, včera jsme pustili pilotní testy Cinetiku, jenž by nás měl trochu živit, tož se dnes budu více věnovat lazení chyb na něm a méně WiFi. O tom, co je to Cinetik, najdete více například na Technetu nebo na DigiWebu. Sám o tom napíšu později ještě něco moudrého a filosofického 🙂 Mršouni z Technetu zveřejnili hesla do testování, takže to na žádný moc neveřejný test nevypadá 🙁 Navíc mám dneska tři důležité schůzky a potřeboval bych se naklonovat. Dokonce jsem si vzal košili a místo džín kalhoty! Vzkaz Martinu Koptovi: už žádné příspěvky na téma HTML/CSS, vážně 🙂 A Lahvoňovi děkuji za podporu při kandidatuře 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.