S ředitelováním Telecomu to byl jen vtip a navíc málem divně skončil…

Patrick Zandl · 2. duben 2003

Pokud jste včera četli Mobil.cz nebo Marigolda, možná jste si té zprávičky o mé kandidatuře na post šéfa Českého Telecomu všimli. Původně to ani nebyl můj vtípek a tím taky začal problém.

Zprávičku totiž přidal na Mobil.cz Vreco - asi mu to přišlo dost uvěřitelné a dost vtipné na to, aby to lidi na apríla sbaštili i s navijákem (v každém případě děkuji za podporu!). Jenže já o tom nic nevěděl a když mi rozespalému ráno volal nějaký novinář a chtěl ode mne komentovat nějaké kroky v Telecomu, bezelstně jsem mu podal komplexní výklad. Rozloučil se se mnou slovy, že moji kandidaturu podporuje a považuje ji za správnou a že na zítra bude článek. Nejdříve jsem to nechápal a nechal jsem to být, pak mi ale začaly chodit gratulační SMS "k nové funkci" a začal jsem tušit problém. Pak jsem našel zprávu na Mobilu a došlo mi, že ten novinář si fakt myslel, že budu ředitelem Telecomu a že to zítra vyjde v novinách. Jenže mezi tím mi z telefonu vypadla baterka, já jsem na něj neměl číslo a neposlouchal jsem ho, když říkal z jaké je redakce. Nezbývalo, než se modlit, že mu to dojde a že ještě zavolá, protože představa, že to ráno vyjde v novinách, o chvíli později to zveřejní ČTK a pak už to putuje do vlády, která se okamžitě postaví proti tomu. Až potud by to bylo dobré, jenže co kdyby někdo z opozice chtěl dělat opozici a začal to prosazovat jako dobrý nápad a kdo ví, jak by to skončilo. Možná špatně, brrr...

Ostatně Mobil.cz svým telekomunikačně laděným aprílem vyvedl i analytické firmy. Jeho zprávu, že stát uvažuje o prodeji Eurotelu z důvodu získání prostředků na zaplacení arbitráže s CME a rošádě Oskar - Orange - Eurotel, převzaly další zpravodajské servery, například Česká média nebo Akcie.cz. Akie Telecomu po minulém propadu posílily o 2 procenta a jejich noví majitelé holt musí hledat v sobě smysl pro humor. Píší o tom podrobně Lidové noviny. Bezelstně zprávu o Eurotelecím prodeji také jako "informací z otevřených zdrojů" přejaly Haló noviny a podrobně o tomto vládním plánu referují.

Na druhou stranu je třeba připustit, že výše uvedený plán před několika týdny obíhal jako fáma trhem - ale fáma to byla hezky zkonstruovaná :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook