Rychlé US Robotics G produkty a další čipsetové WiFi novinky. Motorola chce „propojenou domácnost“

Patrick Zandl · 5. červen 2003

US Robotics se chlubí, že jeho výrobky na 802.11g jsou v reálu nejrychlejší, když dosahují rychlostí 22-25 Mbps. USR si přidal ještě "Accelerator Technology" se kterou se chystá dostat až ke 108 Mbps teoretické propustnosti. Podobné rychlostní rozšíření ale chystá i výrobce čipsetů Atheros pod názvem Super G a Intersil jako Nitro. Zdroj: 802.11 Planet.

Atheros ostatně tento týden představil novou čipovou sadu třetí generace, která podporuje 802.11a + g. Je to dobrá zpráva pro NetGear a Linksys, kteří čipsety Atheros s oblibou používají. Zdroj: AllNetDevices.

Intel zase žehlí své problémy s Centrinem, které se nemá rádo s připojováním do VPN. Intel ohlásil, že k Centrinu přidává nové rychlosti procesoru, více bezpečnosti a hlavně vydal opravu pro problémy s VPN. Zdroj: AllNetDevices.

Motorola zase představila svoji novou divizi "Connected Home" - propojenou domácnost. V ní chce vyvíjet produkty pro připojení domácností do sítí a také digitální set-top boxy všeho druhu a určení pro domácnosti. Motorola si představuje, že ze zvětšujícího se trhu domácích hi-tech produktů si ukousne svůj díl. Ostatně, zrovna jsem hledal WiFi prvky, které se zapojí do WiFi sítě a umožní pouštět MP3 z PC na věži - a našel jsem hned dva moc hezké a jak to vypadá, v USA je o ně zájem. Tož je sem dám do Geekovin :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook