Router s řízením šířky pásma

Často poptávanou funkcí u malých routerů je možnost řídit šířku pásma a limitovat objemy přenesených dat nebo přípojnou rychlost do internetu. Zajímavé je to především pro lidi, kteří spolu sdílejí počítanou linku nebo linku s limitem, levné varianty ADSL.

Na trhu se objevuje další relativně levné řešení založené na hardwarovém routeru. Jde o klasický router se čtyřmi porty, NAT, dynamickým i statickým směrováním a především s možností přes webové rozhraní limitovat objem přenesených dat a určit šířku pásma zvláště pro každého uživatele – každou IP adresu. K routeru lze připojit přístupový bod a i jeho uživatelům řídit přes přiřazené IP adresy rychlost či objemy, router sám WiFi rozhraní nemá.

Zařízení prodává i4 zde za cenu 6000 Kč bez DPH.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

3 komentáře

  • Jo.. to je docela zajimave reseni. Dalsi moznost je omezovat sirku pasma ne na jednotlive IP adresy, ale na LAN porty. Tohle umi treba Draytek Vigory. Pridelite kolik do ktereho ze ctyr LAN portu ma tect a je to. (pripadne je jeste muzete oodelit pres VLAN)

  • Jak je na tom s QoS, popř. jiným způsobem upřednosťnování paketů. 🙄 😯 ❓

  • [1] to omezování na LAN porty má problém, že to funguje fakt jen pro LAN porty, takže nemůžeš konkrétně omezit člověka, který je třeba připojení na access point na tom lan portu – což je výhoda omezení dle IP.